Чи можна відхилити тендерну пропозицію з найнижчою ціною

291

Запитання

Чи може мати неприємності замовник з боку органів контролю, якщо відхилить тендерну пропозицію учасника з найнижчою ціною?

Відповідь

⚡️ Які помилки з оскарження висновку аудиторів допускають замовникиЗ першого погляду може здатися, що для замовника, який відхилив тендерну пропозицію учасника з найнижчою ціною, таки є загроза. Адже у ProZorro спочатку всі бачать цифри і не бачать документів.

Та може бути, що учасник, який подав тендерну пропозицію з найвигіднішою ціною, неякісно підготував документи або взагалі запропонував не те, що потрібно замовнику.

Тому замовник наразі має розглядати можливість відхилення саме через призму того, що він бачить у документах постачальника. Наприклад, чи відповідає предмет закупівлі, який запропонував постачальник, тому, що хоче придбати замовник. Або чи відповідають його документи вимогам тендерної документації та чи підтверджують надані документи, наприклад, кваліфікацію учасника в частині персоналу або матеріальної бази тощо.

Адже замовник відхиляє тендерну пропозицію, якщо вона не відповідає умовам тендерної документації (п. 4 ч. 1 ст. 30 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII). Зокрема, якщо:

  • документи, які подав учасник, не відповідають вимогам замовника;
  • учасник запропонував не той предмет закупівлі, не з тими характеристиками чи такий, який не можна вважати еквівалентом — якщо замовник передбачав таку можливість.

Відхилення пропозиції, яка не відповідає умовам тендерної документації — не право, а обов’язок замовника. Тому не потрібно боятися відхиляти найбільш економічно вигідну тендерну пропозицію, якщо для цього є об’єктивні підстави. Однак у такому разі слід дотримувати всіх вимог Закону № 922.

УВАГА! НОВЕ!

ВРУ 19.09.2019 прийняла Закон України "Про внесення змін до Закону Ураїни "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель".

Цей Закон встановлює поняття "аномально низька ціна тендерної пропозиції".Таку ціну визначатиме ЕСЗ автоматично. Учасник, який надав найбільш економічно вигідну тендерну пропозицію з аномально низькою ціною, муситиме її обгрунтувати. Коли не обгрунтує-замовник відхиляє його тендерну пропозицію. Докладно про дії замовника у разі аномально низької ціни тендерної пропозиції учасника читайте у наступних номерах журналу "Держзакупівлі"

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Фінансова спроможність закупівлі

Фінансова спроможність — це кваліфікаційний критерій, за допомогою якого замовник може оцінити фінансовий стан компанії як учасника закупівлі. Для цього слід розуміти, хто і як з учасників підтверджує свою фінансову спроможність. Правильно оцінити можливості учасника та звести до мінімуму ризики при укладенні договору допоможе роз’яснення експерта
5075

Пов’язані особи в публічних закупівлях 2024

Чи легко встановити, чи пов’язані особи під час тендеру? Не поспішайте відповідати на це запитання. Для початку ознайомтеся з ознаками та прикладами пов’язаних осіб. Вивчіть значущі судові рішеннями та алгоритми дій замовника, у разі встановлення пов’язаності під час проведення закупівлі.
6166

Кінцевий строк подання тендерних пропозицій: що необхідно пам'ятати

Оприлюднюючи інформацію в ЕСЗ, пам'ятайте про строк, після якого закінчиться можливість будь-яких змін в документах та вимогах до учасників. Як правильно його розрахувати — роз'яснюємо у статті
4709

Пункт 47 Особливостей: як перевірити учасника після змін до Особливостей

Замовник приймає рішення про відмову учаснику процедури закупівлі в участі у відкритих торгах та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника процедури закупівлі в певних випадках. Розглянемо, як перевірити учасника на наявність таких підстав з урахуванням змін після 09.04.2024
13895