Чи враховувати документи, які учасник подав у перенесені строки

347

Запитання

За вимогою тендерної документації учасник-переможець протягом п’яти календарних днів має надати документи та інформацію, що підтверджують відсутність підстав відхилити його тендерну пропозицію, які визначають частини 1 і 2 статті 17 Закону. Останній, п’ятий, календарний день припадає на вихідний — неділю. Чи враховувати довідку, яку учасник подав на наступний після вихідного робочий день?

Відповідь

Національна сертифікація з публічних закупівель — 2021Так, таку довідку слід враховувати. Адже учасник мав право подати її в перший за вихідним робочий день. Пояснимо чому.

Строк, визначений для вчинення певної дії, може бути використаний повністю. Цей висновок випливає з норм Цивільного кодексу України (ЦК). Тобто учасник має право використати строк з урахуванням останнього дня. А якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, тоді днем закінчення строку є перший за ним робочий день (ч. 5 ст. 254 ЦК).

Тож замовники мають дотримувати вимог законодавства, яке регламентує загальний порядок визначення та обчислення строків. І якщо встановлено конкретний строк, який суб’єкт може повністю використати, мають враховувати останній день цього строку.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

24 години на виправлення помилок з урахуванням Постанови № 1178

Після розкриття тендерних пропозицій замовник може виявити в них недоліки та помилки. Закон № 922 з урахуванням Особливостей дозволив учаснику їх виправляти, завдяки так званому «механізму-24», тобто відвів учаснику рівно 24 години на усунення невідповідностей. Що це за невідповідності? У які строки потрібно повідомити учасника про недоліки? Як діяти замовнику в разі невиправлення або несвоєчасного виправлення таких помилок? Відповіді на головні запитання — у статті
11171

Фінансова спроможність закупівлі

Фінансова спроможність — це кваліфікаційний критерій, за допомогою якого замовник може оцінити фінансовий стан компанії як учасника закупівлі. Для цього слід розуміти, хто і як з учасників підтверджує свою фінансову спроможність. Правильно оцінити можливості учасника та звести до мінімуму ризики при укладенні договору допоможе роз’яснення експерта
5095

Технічна специфікація до предмета закупівлі – вимоги та зразок

Технічна специфікація – це одна з найбільш важливих частин у тендерній документації. Саме вона визначає чи вдасться замовнику отримати потрібне у належній якості, формі та з необхідним функціоналом. З'ясуймо, на що звернути увагу замовнику.
6050

Пов’язані особи в публічних закупівлях 2024

Чи легко встановити, чи пов’язані особи під час тендеру? Не поспішайте відповідати на це запитання. Для початку ознайомтеся з ознаками та прикладами пов’язаних осіб. Вивчіть значущі судові рішеннями та алгоритми дій замовника, у разі встановлення пов’язаності під час проведення закупівлі.
6202