Чи враховувати документи, які учасник подав у перенесені строки

462

Запитання

За вимогою тендерної документації учасник-переможець протягом п’яти календарних днів має надати документи та інформацію, що підтверджують відсутність підстав відхилити його тендерну пропозицію, які визначають частини 1 і 2 статті 17 Закону. Останній, п’ятий, календарний день припадає на вихідний — неділю. Чи враховувати довідку, яку учасник подав на наступний після вихідного робочий день?

Відповідь

Національна сертифікація з публічних закупівель — 2021Так, таку довідку слід враховувати. Адже учасник мав право подати її в перший за вихідним робочий день. Пояснимо чому.

Строк, визначений для вчинення певної дії, може бути використаний повністю. Цей висновок випливає з норм Цивільного кодексу України (ЦК). Тобто учасник має право використати строк з урахуванням останнього дня. А якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, тоді днем закінчення строку є перший за ним робочий день (ч. 5 ст. 254 ЦК).

Тож замовники мають дотримувати вимог законодавства, яке регламентує загальний порядок визначення та обчислення строків. І якщо встановлено конкретний строк, який суб’єкт може повністю використати, мають враховувати останній день цього строку.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічні характеристики предмета закупівлі

У замовників є право вимагати підтвердження того, що пропоновані учасникам товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документаці. У консультації пояснимо, як встановити вимоги щодо екологічних характеристик предмета закупівлі.
1012

Строки відкритих торгів з Особливостями

Враховуючі часті зміни до закупівельного законодавства, зорієнтуватися у строках проведення відкритих торгів буває не легко. Замовник також має вчасно оприлюднити необхідну інформацію під час проведення відкритих торгів. Наша шпаргалка допоможе визначити строки відкритих торгів з Особливостями
1381

Вимога про усунення невідповідностей протягом 24 годин

Після розкриття тендерних пропозицій замовник може виявити в них недоліки та помилки. Закон № 922 з урахуванням Особливостей дозволив учаснику їх виправляти, завдяки так званому «механізму-24», тобто відвів учаснику рівно 24 години на усунення невідповідностей. Що це за невідповідності? У які строки потрібно повідомити учасника про недоліки? Як діяти замовнику в разі невиправлення або несвоєчасного виправлення таких помилок? Відповіді на головні запитання — у статті
16963