Закупівля лічильників на опалення з урахуванням монтажу та проєктування

422

Запитання

Замовнику потрібно встановити лічильники на опалення з усім спектром послуг: закупівля лічильників, проєкт, монтаж, погодження тощо. Тож він має провести закупівлю лічильників. Орієнтовна очікувана вартість — 800 тис. грн. Технічні умови від організації, яка експлуатує будівлю, у замовника вже є. Яку закупівлю оголошувати?

Відповідь

Національна сертифікація з публічних закупівель — 2021Цю ситуацію можна розв’язати трьома способами.

Спосіб 1. Закуповуйте разом товар, послуги та роботи

Закуповуйте лічильники разом із розробленням проєкту та їх встановленням — наприклад, за кодом національного класифікатора ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 23.12.2015 № 1749 (далі — ДК 021:2015): 45315000-8 Встановлення електричних систем опалення та іншого побутового електричного обладнання.

Адже до робіт законодавці дозволяють зараховувати, зокрема, про єктування , будівництво нових, розширення, реконструкцію, капітальний ремонт та реставрацію існуючих об’єктів та споруд виробничого і невиробничого призначення, роботи з нормування в будівництві та супровідні роботам послуги, у т. ч. інші послуги, що включають до кошторисної вартості робіт, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт (п. 22 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII; далі — Закон № 922).

У такому випадку підрядник сам закуповуватиме і встановлюватиме лічильники згідно з проєктом або залучить, щоб виконати окремі роботи/послуги, субпідрядника.

Спосіб 2. Закуповуйте окремо товар та роботи

Використовуйте той самий код ДК 021:2015: 45315000-8 Встановлення електричних систем опалення та іншого побутового електричного обладнання.

Проєктно-монтажні роботи підрядник виконає самостійно.

На етапі проєктування підрядник поінформує, які саме лічильники йому потрібні. Використайте рекомендації підрядника і закупіть лічильники за кодом ДК 021:2015:

або

А потім передайте лічильники підряднику, щоб він їх встановив.

Спосіб 3. Закуповуйте все окремо — товар, роботи, послуги

Закон дозволяє закуповувати товар із послугами, пов’язаними з постачанням таких товарів, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів (п. 32 ч. 1 ст. 1 Закону № 922). Зараховуйте до вартості закупівлі ціну товару та послуг з установлення лічильників, інших послуг за предметом закупівлі.

Виготовлення проєктної документації для вузлів обліку опалення окремо можете закупити як роботи. Наприклад, за кодом ДК 021:2015: 71320000-7 Послуги з інженерного проектування.

Якщо очікувана вартість перевищує 200 тис. грн, застосовуйте відкриті торги. Якщо ж менша — можете укласти прямий договір. Однак врахуйте вимоги абзацу 5 частини 1 статті 2 Закону № 922.

Перш ніж вирішити, який варіант вибрати, дослідіть, які організації який перелік послуг зі встановлення лічильників/робіт зможуть забезпечити. І не забудьте дотримати такого принципу публічних закупівель, як максимальна економія та ефективність.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Фінансова спроможність закупівлі

Фінансова спроможність — це кваліфікаційний критерій, за допомогою якого замовник може оцінити фінансовий стан компанії як учасника закупівлі. Для цього слід розуміти, хто і як з учасників підтверджує свою фінансову спроможність. Правильно оцінити можливості учасника та звести до мінімуму ризики при укладенні договору допоможе роз’яснення експерта
5075

Службова записка на закупівлю

У статті розглянемо, у яких випадках складають службову записку на закупівлю. А також надамо зразок такого документа
1086

Які наслідки, якщо замовник відмовляється від підписання договору про закупівлю

Іноді, коли замовник вже обрав переможця торгів, він відмовляється від підписання договору про закупівлю з таким потенційним постачальником. Чи правомірно це робити, які наслідки чекають на замовника та що каже судова практика – розглянемо
10176

Як провести відкриті торги з публікацією англійською мовою

Із 9 квітня 2024 року до замовників повернулась можливість для закупівлі товарів, послуг, робіт застосовувати євроторги. В якому порядку, в які терміни та від якої суми проводити євроторги — пояснюємо у статті
8064