Переговорна процедура — це неконкурентний вид закупівлі, який є винятком і використовується замовником для укладення договору з учасником після проведення переговорів.
Проводимо переговорну процедуру закупівлі крок за кроком
У разі успішного проведення процедури переговорів замовник має можливість укласти договір закупівлі з учасником, але що робити в разі необхідності скасування переговорної процедури? Розберімося, за яких підстав Закон «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922) вимагає скасування переговорної процедури.
Підстави для відміни переговорної процедури
Імперативні підстави для відміни переговорної процедури закупівлі визначені частиною 8 статті 40 Закону № 922. Всього таких причин п’ять, а саме:
Підстава № 1
Замовник допустив порушення, яке вплинуло на об'єктивність в частинівизначення переможця закупівлі.
Зокрема, через недостатню або повну недостовірність обґрунтування початку переговорної процедури, неактуальність або недійсність нормативних документів, що його підтверджують.
Підстава № 2
Неможливість виправити порушення законодавства щодо закупівель.
Увага! Якщо маєте можливість усунути порушення, зробіть це, а не відміняйте процедуру. Адже йдеться саме про порушення у сфері законодавства щодо закупівель.
Підстава № 3
Відсутність подальшої необхідності в закупівлі;
Увага! У разі скасування, повторно здійснити цю закупівлю в поточному бюджетному році не вийде. Адже повторне оголошення відміненої процедури закупівлі фактично нівелює підставу для її відміни через відсутність подальшої потреби.
Підстава № 4
Скорочення видатків бюджету на закупівлі;
Увага! Отримайте фінансовий документ, який підтверджує реальне скорочення видатків на закупівлю. Зважаючи на умови планування закупівель, зокрема це може бути документ про скорочення видатків на закупівлю або про виділене фінансування в розмірі меншому, ніж очікувана вартість закупівлі, яку сформували на основі потреби.
Підстава № 5
Відсутність факту підписання договору у встановлений термін 35 днів з дня оприлюднення в ЕСЗ повідомлення про намір укласти договір про закупівлю (20 днів в разі скороченої переговорної процедури на підставі «нагальної потреби здійснити закупівлю» з пункту 3 частини 2 статті 40 Закону № 922 або нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передання та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, послуг з централізованого опалення, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та/або водовідведення та послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування.
Часткова відміна переговорної процедури закупівлі — за лотом
Лот в процедурі закупівлі — виділена замовником частина товарів, послуг або робіт, на яку можливо подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах.
Порядок визначення предмета закупівлі, затверджений наказом Мінекономрозвитку України від 17.03.2016 № 454, регламентує: замовник може визначити окремі частини предмета закупівлі (лоти) за показниками четвертої — восьмої цифр Єдиного закупівельного словника (ДК 021:2015) , а також за обсягом, номенклатурою та місцем поставки товарів, виконання робіт або надання послуг.
Щоб відмінити «переговорку», необхідно ухвалити протокольне рішення про відміну переговорної процедури. Ми підготували для вас зразок.