Чи завжди оформлювати протокольне рішення ТК у відповідь на звернення учасників

433

Запитання

Тендерний комітет отримав від потенційного учасника звернення із проханням надати роз’яснення до тендерної документації. Із питань, які учасник зазначив у зверненні, змін до тендерної документації не вноситимуть. Чи потрібно з цього приводу проводити засідання тендерного комітету?

Відповідь

▶ Перша в Україні експертно-правова система для закупівельників ◀Так, тендерний комітет (ТК) повинен провести засідання й оформити рішення протоколом. Аргументуємо цей висновок.

По-перше, ТК діє на засадах колегіальності та неупередженості. Своє рішення він оформлює протоколом. У рішенні відображають результати поіменного голосування членів комітету, які присутні на засіданні, з кожного питання. Протоколпідписують всі члени ТК, присутні на засіданні.

Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII.

Тобто ТК — колегіальний орган, кожне його рішення приймають на засіданні усі присутні члени комітету і оформлюють протоколом засідання ТК.

По-друге, Закон зобов’язує замовника, який отримав звернення за роз’ясненнями щодо тендерної документації, протягом 3 робочих днів з дня їх оприлюднення надати роз’яснення на таке звернення та оприлюднити його на Prozorro.

ТК з огляду на свої функції має проводити процедури закупівлі та оприлюднювати інформацію щодо публічних закупівель відповідно до Закону. А також — надавати роз’яснення особам, які виявили намір взяти участь у процедурі закупівель, щодо змісту тендерної документації (п. 2.7 Примірного положення про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб), затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 30.03.2016 № 557).

Отже, у цій ситуації ТК:

  • проводить засідання і розглядає на ньому запит потенційного учасника;
  • ухвалює рішення щодо відповіді на роз’яснення й оформлює це рішення протоколом.

Далі ТК обов’язково оприлюднює відповідь на звернення учасника в електронній системі закупівель — незалежно від того, потрібно чи ні вносити зміни до тендерної документації.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Закупівлі тендерного комітету на межі 2021-го та 2022 року

Наближається 2022 рік і замовникам час підготуватись до чергових оновлень – переходу від роботи з тендерними комітетами до уповноважених осіб. Про які закупівельні етапи варто подбати вже зараз, щоб вберегти себе від штрафів та забезпечити безперебійність закупівель?
5203

Як відбуватиметься ліквідація тендерного комітету

Поняття тендерного комітету (далі ТК) відходить в закупівельну історію, і через декілька років нове покоління уповноважених осіб навіть не знатиме, що колись закупівлі проводив ТК. Але наразі замовник повинен правильно завершити діяльність ТК. Як ліквідувати тендерний комітет, роз’яснює експерт з публічних закупівель.
7235

Відпустка члена тендерного комітету

Планування закупівель, складання та затвердження річного плану таких закупівель, проведення процедур закупівель, вибір переможця – все це та багато іншого лежить на плечах тендерного комітету замовника, принаймні до січня 2022 року. Однак, що робити замовнику, коли один, а то й кілька його членів збираються у відпустку, а необхідність у прийнятті рішень в той період залишається? Давайте з’ясовувати.
1771

Тендерний комітет чи уповноважена особа: настанови для замовника

Кожен замовник має знати, як працюють уповноважена особа та тендерний комітет у 2021 році. Проаналізуємо ключові відмінності у функціях, вимогах і відповідальності ТК та УО. Роз'яснимо, що обов'язково необхідно зробити замовнику у перехідний період до 01.01.2022 року.
1921