Чи можна провести дві переговорні процедури поспіль, коли двічі відмінили торги

285

Запитання

Замовник двічі провів відкриті торги на закупівлю 50 квітників. Однак через недостатню кількість учасників торги довелося відмінити і провести переговорну процедуру. Під час переговорної процедури з’ясувалося, що учасник не може поставити всього потрібного обсягу товару, тому договір на постачання сторони уклали лише на 20 одиниць. А після цього постачальник пообіцяв поставити ще решту 30 квітників. Чи можна тепер із цим постачальником на решту товару укласти договір за переговорною процедурою?

Відповідь

⚡️ Які помилки з оскарження висновку аудиторів допускають замовникиНі, не можна. Пояснимо чому.

Переговорна процедура закупівлі — процедура, яку використовує замовник як виняток і відповідно до якої він укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками.

Тобто замовник має право запросити до участі у переговорній процедурі закупівлі кількох учасників. Це означає, що перш ніж проводити переговорну процедуру закупівлі, а ще ліпше — відкриті торги, замовник мав промоніторити ринок потенційних учасників закупівлі. Адже навіть в електронній системі закупівель можна побачити потенційних постачальників потрібних товарів. Про можливість для замовника промоніторити та вивчити ринок, провести маркетингові дослідження до закупівлі, а також про те, як саме це зробити, Мінекономрозвитку пояснювало в листі від 28.12.2017 №3304-06/48844-06.

Замовник, який запросить на переговори кількох учасників, матиме більшу ймовірність отримати увесь необхідний товар від одного з них. І не буде змушений розглядати пропозицію учасника з меншою кількістю ще на етапі переговорів. Адже наявність лише одного учасника зазвичай засвідчує не малу кількість постачальників на ринку, а незадовільну роботу замовника з попереднього моніторингу ринку.

Закон прямо не встановлює кількості процедур закупівель, які може провести замовник на підставі пункту 4 частини 2 статті 35 Закону. Утім чітко прописує, що «переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток». Тобто йдеться про одну процедуру. До того ж замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення застосування цього Закону.

У нашій ситуації замовник уклав договір на постачання 20 одиниць товару замість 50. Тобто він погодився на меншу кількість товару за результатами переговорної процедури, проведеної на основі пункту 4 частини 2 статті 35 Закону № 922. Та й технічної можливості для такої закупівлі наразі немає. Адже замовник запланував у річному плані закупівель переговорну процедуру, а після змін, що відбулися в електронній системі закупівель, план не можна використати повторно.

Такої позиції притримується й Мінекономрозвитку (див. консультацію за посиланням). Воно наголошує, що Закон не передбачає можливості повторного застосування переговорної процедури закупівлі на підставі пункту 4 частини 2 статті 35 Закону № 922.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Довгострокові зобов’язання у закупівлі

Якщо замовник бере довгострокові зобов’язання, як запланувати закупівлю? В який спосіб йому зручніше проводити закупівлю та про довгострокові зобов’язання в переговорній - наш експерт.
3029

Переговорна процедура за надзвичайних ситуацій: як застосувати у дні війни

Нині замовники часто працюють в умовах, коли товари, роботи, послуги потрібно закупити терміново, щоб ліквідувати наслідки надзвичайних ситуацій. Експерт провів достідження, як застосувати у таких ситуаціях переговорну процедуру.
2343

Переговорна процедура: що вимагати в учасника

Розглянемо ключові аспекти з експертом: які документи вимагати в учасника при переговорній процедурі та які вимоги встановлювати при переговорній процедурі за статтею 17.
3932

Протокол переговорів на закупівлю газу, якщо двічі не відбулися відкриті торги

Якщо переговорну процедуру проводитиме на підставі двох відмінених тендерів, оформіть протокол переговорів відповідно до неї. Для цього просто скачайте бланк та внесіть дані вашої організації.
3443