Чи відхиляти учасника, який зазначив неправильну дату в документах

429

Запитання

Замовник оголосив відкриті торги на закупівлю товару 13 грудня 2019 року. Аукціон відбувся. Але учасник у завантажених ним документах вказав дату 04 грудня. Чи правомірно замовник його відхилив?

Відповідь

10 підстав, коли замовник зобов'язаний відхилити учасникаЗакон містить вичерпний перелік підстав, коли замовник зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника. Однією із таких підстав є невідповідність тендерної пропозиції умовам тендерної документації.

Однак із запитання можемо зробити такі висновки.

Тендерна документація може містити опис та приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх пропозицій. Тож замовник, коли формує тендерну документацію, зазначає перелік таких формальних помилок учасника. Неправильну дату в документах варто зарахувати до формальних помилок.

Зважайте на практику Колегії АМКУ у подібних ситуаціях. За її висновками, якщо помилка не впливає на значення тендерної пропозиції по суті, відхилення такої пропозиції неправомірне.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Фінансова спроможність закупівлі

Фінансова спроможність — це кваліфікаційний критерій, за допомогою якого замовник може оцінити фінансовий стан компанії як учасника закупівлі. Для цього слід розуміти, хто і як з учасників підтверджує свою фінансову спроможність. Правильно оцінити можливості учасника та звести до мінімуму ризики при укладенні договору допоможе роз’яснення експерта
5095

Службова записка на закупівлю

У статті розглянемо, у яких випадках складають службову записку на закупівлю. А також надамо зразок такого документа
3953

Які наслідки, якщо замовник відмовляється від підписання договору про закупівлю

Іноді, коли замовник вже обрав переможця торгів, він відмовляється від підписання договору про закупівлю з таким потенційним постачальником. Чи правомірно це робити, які наслідки чекають на замовника та що каже судова практика – розглянемо
10238

Як провести відкриті торги з публікацією англійською мовою

Із 9 квітня 2024 року до замовників повернулась можливість для закупівлі товарів, послуг, робіт застосовувати євроторги. В якому порядку, в які терміни та від якої суми проводити євроторги — пояснюємо у статті
8093