Строк проведення переговорної процедури

623
UA RU

Запитання

В який термін необхідно провести переговорну процедуру після двох відмін відкритих торгів?

Відповідь


Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922) переговорна процедура закупівлі використовується замовником як виняток у разі, зокрема, якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної цим Законом. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації.

Як скласти умови тендерної документації

Слід зауважити, що відміна процедури має відбутись лише при відсутності достатньої кількості тендерних пропозицій, тобто подання для участі у відкритих торгах — менше двох тендерних пропозицій. Відміна торгів у зв’язку з відхиленням всіх тендерних пропозицій згідно з Законом № 922 не є підставою для застосування переговорної процедури.

Законом № 922 не встановлено часових обмежень щодо проведення переговорної процедури після двох відмін відкритих торгів, але це має відбуватись в межах одного бюджетного періоду або планового періоду.

Якщо процедура відкритих торгів проводилась у 2021 році, але для потреб 2022 року, і це відображено в річному плані закупівель, Замовник може застосувати переговорну процедуру у 2022 році.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на розсилку від порталу «Держзакупівлі» та читайте важливі новини першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про обгрунтування підстави для здійснення закупівлі

Щоб закупити за прямим договором на підставі пункту 13, потрібно оформити обґрунтування підстави для закупівлі за цим пунктом у вигляді розпорядчого рішення замовника або іншого документа. Скачайте зразок від експертів системи «Експертус Держзакупівлі»
43

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій) 2024

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
24485

Перелік локалізованих товарів

Замовник закуповує товари, перелік яких визначений підпунктом 2 пункту 6-1 розділу X «Прикінцевих положень» Закону № 922, виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва у 2024 році дорівнює чи перевищує 20%. Дізнайтеся, які товари належать до переліку
169

Прямий договір: як провести закупівлю без порушень

У яких випадках сьогодні можна укладати прямий договір за Особливостями? Коли звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ, публікувати обов'язково, а коли — ні? Детально у статті
63667