Інша інформація в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі

1179

Запитання

Чи має право замовник при проведенні спрощеної процедури вказувати марку та виробника продукції; вимагати гарантійний лист від виробника на поставку товару; не приймати еквіваленти та аналоги, якщо це прописано у оголошенні до спрощеної процедури?

Відповідь


Частина 3 статті 14 Закону визначає обов’язкову інформацію, яку мають зазначити замовники в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі.

В оголошенні про проведення спрощеної закупівлі може зазначатися інша інформація. Зокрема, замовники можуть встановлювати вимоги до учасників та спосіб документального підтвердження цим вимогам, який вважать за потрібне. При цьому мають лише враховувати принципи публічних закупівель.

ЗАКУПІВЛІ НА СУМИ, МЕНШІ ПОРОГОВИХ ✔️ СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО

У вимогах до предмета закупівлі, що містять посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, замовник може вказати, які аналоги та/або еквіваленти приймаються у пропозиціях учасників (ч. 4 ст. 14 Закону).

Тобто ця частина передбачає право замовника вказати які аналоги та/або еквіваленти приймаються у пропозиціях учасників. Але він може цього й не вказувати.

А якщо не передбачили можливість надавати еквіваленти та аналоги предмета закупівлі в оголошенні, то можете таку пропозицію відхиляти на підставі частини 13 статті 14 Закону. Адже замовник зобов’язаний відхилити пропозицію в разі, якщо пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на розсилку від порталу «Держзакупівлі» та читайте важливі новини першими.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Інструменти та сервіси для закупівельника

Онлайн-інструменти закупівельника — це калькулятори й пошукові сервіси, які значно спростять вашу професійну рутину. Пропонуємо огляд найбільш затребуваних у закупівельній діяльності
8734

Стаття 631 ЦК: у договорі про закупівлю та у додаткових угодах

Замовники часто звертають увагу на положення частини 3 статті 631 ЦК, коли укладають договори про закупівлі. Проконсультуємо, коли можна застосувати цю норму у період воєнного стану, а колі — ні. Пояснимо ризики
48227

Настанови щодо етичної поведінки

Мінекономіки рекомендує використовувати Настанови щодо етичної поведінки замовників під час здійснення публічних закупівель, зокрема для розробки внутрішніх документів замовників. У статті — текст Настанов та 6 правил етичної поведінки
75

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій)

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
80260