Інша інформація в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі

712

Запитання

Чи має право замовник при проведенні спрощеної процедури вказувати марку та виробника продукції; вимагати гарантійний лист від виробника на поставку товару; не приймати еквіваленти та аналоги, якщо це прописано у оголошенні до спрощеної процедури?

Відповідь


Частина 3 статті 14 Закону визначає обов’язкову інформацію, яку мають зазначити замовники в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі.

В оголошенні про проведення спрощеної закупівлі може зазначатися інша інформація. Зокрема, замовники можуть встановлювати вимоги до учасників та спосіб документального підтвердження цим вимогам, який вважать за потрібне. При цьому мають лише враховувати принципи публічних закупівель.

ЗАКУПІВЛІ НА СУМИ, МЕНШІ ПОРОГОВИХ ✔️ СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО

У вимогах до предмета закупівлі, що містять посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, замовник може вказати, які аналоги та/або еквіваленти приймаються у пропозиціях учасників (ч. 4 ст. 14 Закону).

Тобто ця частина передбачає право замовника вказати які аналоги та/або еквіваленти приймаються у пропозиціях учасників. Але він може цього й не вказувати.

А якщо не передбачили можливість надавати еквіваленти та аналоги предмета закупівлі в оголошенні, то можете таку пропозицію відхиляти на підставі частини 13 статті 14 Закону. Адже замовник зобов’язаний відхилити пропозицію в разі, якщо пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на розсилку від порталу «Держзакупівлі» та читайте важливі новини першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Фінансова спроможність закупівлі

Фінансова спроможність — це кваліфікаційний критерій, за допомогою якого замовник може оцінити фінансовий стан компанії як учасника закупівлі. Для цього слід розуміти, хто і як з учасників підтверджує свою фінансову спроможність. Правильно оцінити можливості учасника та звести до мінімуму ризики при укладенні договору допоможе роз’яснення експерта
5083

Службова записка на закупівлю

У статті розглянемо, у яких випадках складають службову записку на закупівлю. А також надамо зразок такого документа
3368

Які наслідки, якщо замовник відмовляється від підписання договору про закупівлю

Іноді, коли замовник вже обрав переможця торгів, він відмовляється від підписання договору про закупівлю з таким потенційним постачальником. Чи правомірно це робити, які наслідки чекають на замовника та що каже судова практика – розглянемо
10214

Як провести відкриті торги з публікацією англійською мовою

Із 9 квітня 2024 року до замовників повернулась можливість для закупівлі товарів, послуг, робіт застосовувати євроторги. В якому порядку, в які терміни та від якої суми проводити євроторги — пояснюємо у статті
8077