Збільшення ціни на закупівлю електроенергії декілька разів на місяць: чи правомірно

1051

Запитання

Постачальник декілька разів на місяць надсилає додаткові угоди на збільшення ціни на електроенергію. Щоразу підтверджує коливання ціни на ринку різними довідками, однак виданими за один і той самий період – попередній місяць. Чи правомірними у такому разі будуть нові додаткові угоди?

Відповідь

Ні, підписувати неправомірно.

Як укладати додаткову угоду на зміну ціни електроенергії

Нагадуємо, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків пердбачених частиною 5 статті 41 Закону «Про публічні закупівлі». Одним із таких випадків є пункт 2 – збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, — не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю/внесення змін до такого договору щодо збільшення ціни за одиницю товару. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, природного газу та електричної енергії.

Для того, щоб цей випадок застосувати, потрібно дотримати всіх умов, що встановив законодавець.

Ви можете збільшувати ціну за одиницю товару до 10% пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку. Постачальник має документально підтвердити, що ціна за одиницю товару збільшилася порівняно з тією, яку сторони зазначили в договорі про закупівлю.

Коли сторони змінюють ціну, то мають виходити з того, що ціна за одиницю товару проколивалася порівняно з тією, яку вони зазначили в попередній додатковій угоді до договору.

Тобто наступна зміна ціни товару в договорі про закупівлю правомірна, якщо ціна товару на ринку знову змінилася порівняно з ціною в договорі.

Зважте, що вам не обов’язково погоджуватися на зміну ціни. Адже вносити зміни до договору — право сторін, а не обов’язок.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Погодження закупівлі з Мінцифри: враховуємо зміни

З 01 жовтня 2024 року змінився порядок погодження проєктів за Національною програмою інформатизації до 500 тис. грн. та до 1 тис. грн для послуг з підключення інтернету. У статті розглянемо, що врахувати замовнику, щоб погодити проєкти з Мінцифри
23019

Зміни в порядку погодження закупівель за Національною програмою з інформатизації

Як проводити закупівлі за Національною програмою з інформатизації з 1 жовтня 2024 року на суму до 500 тис. грн? Який новий алгоритм дій замовника для погодження закупівлі? Пояснимо
1711

Суму за договором про закупівлю електроенергії вичерпали, а кіловати ще є: як діяти

Замовник вичерпав суму за договором про закупівлю електроенергії, але на залишку залишилися кіловати. Із 1 жовтня замовнику потрібно укласти новий договір, щоб встигнути приєднатися до нового постачальника. Як бути із старим договором після розрахунку за вересень? Чи потрібно укладати додаткову угоду на зменшення обсягу?
1090

Закупівля постачання теплової енергії

Як правильно організувати закупівлю теплової енергії? За яким кодом ДК її закуповувати? Чи зобов’язаний замовник укладати саме типовий договір про закупівлю теплоенергії? Чи правомірно вносити зміни до такого договору? Ключові аспекти, які повинен знати замовник під час підготовки та підписання договору про закупівлю теплової енергії за державні кошти — у статті
5436

Закупівля у монополіста

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
468