Повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей: що зазначати

1292
UA RU

Запитання

Учасник у своїй довідці на підтвердження матеріальної бази не вказав автомобільного крана. При цьому в кошторисі на виконання робіт, який він сам склав, цей кран зазначений, як техніка, що буде залучена на виконання робіт. Як правильно писати повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей інформації, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям за статтею 16 Закону?

Відповідь

Так, частина 16 статті 29 Закону № 922 передбачає, якщо замовник під час розгляду тендерної пропозиції учасника виявив невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником у тендерній пропозиції та/або подання яких вимагалось тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.

Виправлення невідповідностей в ТД: коли можна і які

Повідомлення замовник має розмістити, якщо виявив невідповідності в інформації та/або документах:

Тож обов’язково розміщуйте повідомлення з вимогою усунути невідповідності в ЕСЗ, якщо є підстави, визначені абзацом 2 частини 16 статті 29 Закону № 922. Зокрема:

  • якщо учасник не зазначив певної інформації в документах, що підтверджують його відповідність кваліфікаційним критеріям та права підпису;
  • якщо у складі ТП учасника є документ не в повному обсязі або у ТП немає документа, який ви вимагали на підтвердження кваліфікації або права підпису.

Адже в обох випадках учасник має 24 годин на виправлення помилок за вашим повідомленням в ЕСЗ.

Отже, якщо ви вимагали на підтвердження відповідності учасника кваліфікаційним критеріям згідно зі статтею 16 Закону, а саме наявності в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій, надати довідку, зокрема, що підтверджує наявність автомобільного крана, з цієї вимоги й маєте виходити. Тобто маєте зазначати в повідомленні з вимогою про усунення невідповідностей:

  • перелік виявлених невідповідностей за статтею 16 Закону;
  • посилання на вимогу ТД, щодо якої виявлені невідповідності саме у кваліфікаційних критеріях за статтею 16 Закону;
  • перелік інформації та/або документів, які повинен подати учасник, щоб усунути виявлені невідповідності.

Зважте, що інформація в кошторисі на виконання робіт учасника не стосується його відповідності кваліфікаційним критеріям за статтею 16 Закону.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

🔥Безплатний вебінар від проєкту «ДеюреЗакупівлі»

Статичний блок для новин

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, потрібна попередня реєстрація👇

Зареєструватися

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Технічна специфікація до предмета закупівлі – вимоги та зразок

Технічна специфікація – це одна з найбільш важливих частин у тендерній документації. Саме вона визначає чи вдасться замовнику отримати потрібне у належній якості, формі та з необхідним функціоналом. З'ясуймо, на що звернути увагу замовнику.
5525

Кінцевий бенефіціарний власник: що врахувати у 2024 році

Хто такий кінцевий бенефіціарний власник та як замовник має перевірити інформацію про кінцевого бенефіціарного власника учасника? Чи можна відмовити в участі у процедурі закупівлі, якщо відсутній кінцевий бенефіціарний власник? Розв’язуємо законодавчі головоломки у статті
819

Пов’язані особи в публічних закупівлях 2024

Чи легко встановити, чи пов’язані особи під час тендеру? Не поспішайте відповідати на це запитання. Для початку ознайомтеся з ознаками та прикладами пов’язаних осіб. Вивчіть значущі судові рішеннями та алгоритми дій замовника, у разі встановлення пов’язаності під час проведення закупівлі.
5768

Кінцевий строк подання тендерних пропозицій: що необхідно пам'ятати

Оприлюднюючи інформацію в ЕСЗ, пам'ятайте про строк, після якого закінчиться можливість будь-яких змін в документах та вимогах до учасників. Як правильно його розрахувати — роз'яснюємо у статті
4371