Закупівля інших видів фруктів після зміни норм: як правомірно

766

Запитання

Чи можливо внести зміни до договору про закупівлю яблук свіжих, якщо за кодом ДК овочі, фрукти, горіхи передбачено 8 тис. кг, але змінюються норми і необхідні інші фруки, приміром, банани, апельсини тощо?

Відповідь

У статті 180 Господарського кодексу читаємо: господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода. При укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору. Визначаємо істотні умови договору ➤ 48 годин безплатного навчання

Отже, предмет договору є його істотною умовою.

Умови про предмет у господарському договорі повинні визначати найменування (номенклатуру, асортимент) та кількість продукції (робіт, послуг), а також вимоги до їх якості. Вимоги щодо якості предмета договору визначаються відповідно до обов'язкових для сторін нормативних документів, зазначених у статті 15 цього Кодексу, а у разі їх відсутності - в договірному порядку, з додержанням умов, що забезпечують захист інтересів кінцевих споживачів товарів і послуг.

Закон «Про публічні закупівлі» встановлює, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, що пердбачає частина 5 статті 41 Закону № 922.

Тож під час зміни істотних умов договору ви маєте діяти відповідно до цієї вимоги Закону.

Частина 5 статті 41 Закону не передбачає можливості змінювати предмет договору, окрім покращення якості предмета закупівлі.

Отже, умови про предмет договору про закупівлю Ви не зможете змінити. Маєте зменшити обсяг тих найменувань, які Вам не потрібні, додатковою угодою на підставі пункту 1 частини 5 статті 41 Закону, а фрукти, яких договір не передбачав закупити дадатковою закупівлею як новий предмет закупівлі на підставі листа Мінекономіки від 03.09.2020 № 3304-04/54160-06.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Фінансова спроможність закупівлі

Фінансова спроможність — це кваліфікаційний критерій, за допомогою якого замовник може оцінити фінансовий стан компанії як учасника закупівлі. Для цього слід розуміти, хто і як з учасників підтверджує свою фінансову спроможність. Правильно оцінити можливості учасника та звести до мінімуму ризики при укладенні договору допоможе роз’яснення експерта
5083

Службова записка на закупівлю

У статті розглянемо, у яких випадках складають службову записку на закупівлю. А також надамо зразок такого документа
3403

Які наслідки, якщо замовник відмовляється від підписання договору про закупівлю

Іноді, коли замовник вже обрав переможця торгів, він відмовляється від підписання договору про закупівлю з таким потенційним постачальником. Чи правомірно це робити, які наслідки чекають на замовника та що каже судова практика – розглянемо
10215

Як провести відкриті торги з публікацією англійською мовою

Із 9 квітня 2024 року до замовників повернулась можливість для закупівлі товарів, послуг, робіт застосовувати євроторги. В якому порядку, в які терміни та від якої суми проводити євроторги — пояснюємо у статті
8077