Закупівля інших видів фруктів після зміни норм: як правомірно

1007

Запитання

Чи можливо внести зміни до договору про закупівлю яблук свіжих, якщо за кодом ДК овочі, фрукти, горіхи передбачено 8 тис. кг, але змінюються норми і необхідні інші фруки, приміром, банани, апельсини тощо?

Відповідь

У статті 180 Господарського кодексу читаємо: господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода. При укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору. Визначаємо істотні умови договору ➤ 48 годин безплатного навчання

Отже, предмет договору є його істотною умовою.

Умови про предмет у господарському договорі повинні визначати найменування (номенклатуру, асортимент) та кількість продукції (робіт, послуг), а також вимоги до їх якості. Вимоги щодо якості предмета договору визначаються відповідно до обов'язкових для сторін нормативних документів, зазначених у статті 15 цього Кодексу, а у разі їх відсутності - в договірному порядку, з додержанням умов, що забезпечують захист інтересів кінцевих споживачів товарів і послуг.

Закон «Про публічні закупівлі» встановлює, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, що пердбачає частина 5 статті 41 Закону № 922.

Тож під час зміни істотних умов договору ви маєте діяти відповідно до цієї вимоги Закону.

Частина 5 статті 41 Закону не передбачає можливості змінювати предмет договору, окрім покращення якості предмета закупівлі.

Отже, умови про предмет договору про закупівлю Ви не зможете змінити. Маєте зменшити обсяг тих найменувань, які Вам не потрібні, додатковою угодою на підставі пункту 1 частини 5 статті 41 Закону, а фрукти, яких договір не передбачав закупити дадатковою закупівлею як новий предмет закупівлі на підставі листа Мінекономіки від 03.09.2020 № 3304-04/54160-06.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

обгрунтування очікуваної вартості

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне у грудні для закупівельника

Грудень — чи не найважливіший закупівельний місяць. Маємо завершити закупівлі 2024 року, забезпечити безперервну потребу в товарах та послугах на початку січня, а також подбати про перші закупівлі 2025 року.
605

Локалізація в закупівлях

Локалізація в публічних закупівлях набуває дедалі більшого значення, адже законодавці зосереджують увагу на підтримці вітчизняного виробника. У статті – про умови локалізації виробництва у 2024 році та особливості вимог тендерної документації щодо локалізованих товарів
5683