Додаткові кошти на закупівлю опалення

882

Запитання

По теплових мережах ми провели спочатку процедуру на 669 тис. грн, а по кошторису нам дали 230 500 грн, тобто додатковою угодою ми зняли до суми договору. З основного договору в нас ще залишилося на договорі 42 500 грн, а в серпні виділили додатково 111 тис. грн на опалення. Яку процедуру проводити? Це буде переговорна процедура чи прямий договір?

Відповідь

Якщо кошти виділені додатково, ви можете проводити нову закупівлю нового предмета закупівлі і не сумувати виділені в серпні 111 тисяч з тими, що є у договорі. Додатковий обсяг товарів, робіт чи послуг: як закуповувати

Скористайтеся для цього листом Мінекономіки від 03.09.2020 № 3304-04/54160-06.

Мінекономіки пояснює, що предмет закупівлі слід вважати новим предметом договору і новим предметом закупівель, якщо замовнику, зокрема, виділені додаткові кошти.

У річному плані вид закупівлі для такого предмета закупівлі слід визначати з урахуванням вартісних меж, що встановлює Закон № 922, та категорії замовника.

Оскільки замовник планує закупівлю на підставі наявної потреби, то зазначає очікувану вартість такого предмета закупівлі без урахування обсягів закупівель за аналогічним предметом закупівлі, які вже були проведені цього року.

Отже, у нашій ситуації виділена сума коштів передбачає проведення спрощеної закупівлі. Замовник може придбавати товари, роботи і послуги, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за порогову вартість, без застосування порядку проведення спрощених закупівель, у разі якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання у випадку відсутності конкуренції з технічних причин, яка має бути документально підтверджена замовником. Тож можете укласти з теплопостачальником прямий договір.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Фінансова спроможність закупівлі

Фінансова спроможність — це кваліфікаційний критерій, за допомогою якого замовник може оцінити фінансовий стан компанії як учасника закупівлі. Для цього слід розуміти, хто і як з учасників підтверджує свою фінансову спроможність. Правильно оцінити можливості учасника та звести до мінімуму ризики при укладенні договору допоможе роз’яснення експерта
5075

Службова записка на закупівлю

У статті розглянемо, у яких випадках складають службову записку на закупівлю. А також надамо зразок такого документа
1086

Які наслідки, якщо замовник відмовляється від підписання договору про закупівлю

Іноді, коли замовник вже обрав переможця торгів, він відмовляється від підписання договору про закупівлю з таким потенційним постачальником. Чи правомірно це робити, які наслідки чекають на замовника та що каже судова практика – розглянемо
10176

Як провести відкриті торги з публікацією англійською мовою

Із 9 квітня 2024 року до замовників повернулась можливість для закупівлі товарів, послуг, робіт застосовувати євроторги. В якому порядку, в які терміни та від якої суми проводити євроторги — пояснюємо у статті
8064