Застосування переговорної процедури на закупівлю дизпалива з постійним постачальником

563

Запитання

Чи правомірно застосувати переговорну процедуру з постачальником дизпалива, з яким співпрацюємо вже протягом двох років?

Відповідь


Нагадаємо, що переговорна процедура закупівлі використовується замовником як виняток. Відповідно до неї замовник укладає договір про закупівлю після проведення переговорів щодо ціни та інших умов договору про закупівлю з одним або кількома учасниками процедури закупівлі.

Переговорну процедуру замовник може застосувати як виняток лише на підставах, які передбачає частина 2 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі». Такої підстави, що давала б можливість укласти договір з контрагентом з огляду на позитивний досвід постачання предмета закупівлі у минулі періоди, в цій нормі немає.

Шість відповідей на запитання про ліцензії під час закупівлі пального

Ринок дизпаливо – конкурентний. Основна конкурентна процедура закупівлі – це відкриті торги. Тому передусім замовник має провести конкурентний відбір постачальника, скажімо на відкритих торгах. І лише якщо в процесі закупівлі виникнуть підстави, які передбачає стаття 40 Закону, замовник зможе провести переговорну процедуру закупівлі.

Наприклад, у випадках:

  • якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної цим Законом. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації;
  • виникнення особливих економічних чи соціальних обставин, пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, що унеможливлюють дотримання замовником строків для проведення тендера;
  • оскарження прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника щодо триваючого тендера після розгляду/оцінки тендерних пропозицій учасників, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків від очікуваної вартості тендера, що оскаржується.
Застосування переговорної процедури на закупівлю дизпалива з постійним постачальником
НАТАЛІЯ ЗАЄЦЬ,консультант з публічних закупівель, канд. екон. наук, Київ
Замовник може застосовувати переговорну процедуру закупівлі за наявності підстав, передбачених частиною 2 статті 40 Закону № 922. За будь-якою з цих підстав обов’язково потрібне обґрунтування її застосування — з посиланням на експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування переговорної процедури закупівлі.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

оборонні закупівлі

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Укладаємо прямий договір з монополістом

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
1382

Прямий договір: як провести закупівлю без порушень

У яких випадках сьогодні можна укладати прямий договір за Особливостями? Коли звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ, публікувати обов'язково, а коли — ні? Детально у статті
81362

Відсутність конкуренції з технічних причин: як провести закупівлю на 2025 рік

Відсутність конкуренції з технічних причин — це одна з законних підстав для укладання договору про закупівлю без застосування конкурентних видів закупівель. Але таку відсутність замовник має підтвердити документально. Як це зробити, роз’яснює експерт.
13314