Чи обов’язково купувати через електронний каталог ліки, які виготовляють в аптеці

331
Автор
консультант із питань публічних закупівель, Київ

Запитання

Медичний заклад хоче закупити ліки з екстемпорального переліку, що виробляють в аптеці. Проте МНН деяких з них є у переліку з додатка 1 до Особливостей. Наприклад: флуконазол 0,005 глюкоза 0,1 № 50; фолієва кислота 0,0005 глюкоза 0,1 № 10; дексаметазон 0,0001 глюкоза 0,1 № 10; фуросемід 0,001 глюкоза 0,1 № 10; розчин натрію хлориду 10%, 200 мл. Чи має право уповноважена особа (УО) проводити таку закупівлю на відкритих торгах, а в предметі закупівлі прописати «екстемпоральна рецептура»?

Відповідь

Детальний матеріал

Закупівлі медичних виробів та лікарських засобів на 2024 рік: враховуємо зміни

Переглянути

Так, УО може проводити відкриті торги. Аргументуємо.

Коли замовники, які є закладами охорони здоров’я або структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних (військових) адміністрацій, закуповують лікарські засоби, які в установленому законом порядку зареєстровані в Україні, та медичні вироби за переліком згідно з додатком 1, вартість яких становить або перевищує 50 тис. грн, вони закуповують їх з використанням електронного каталогу відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою КМУ від 14.09.2020 № 822, з урахуванням положень, визначених Особливостями (п. 11-1 Особливостей зі змінами, внесеними постановою КМУ від 02.04.2024 КМУ № 382).

Додаток 1 до Особливостей визначає Перелік лікарських засобів, які в установленому законом порядку зареєстровані в Україні, та медичних виробів, закупівлю яких здійснюють заклади охорони здоров’я, структурні підрозділи з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних (військових) адміністрацій з використанням електронного каталогу.

Лікарські засоби, які виготовляють в аптеках за рецептами лікарів та на замовлення лікувально-профілактичних закладів із дозволених до застосування діючих та допоміжних речовин, не підлягають державній реєстрації (ст. 9 Закону України «Про лікарські засоби» від 04.04.1996 № 123/96-ВР).

З огляду на зазначене, лікарські засоби, які виготовляють в аптеках, не включені до Переліку згідно з додатком 1 до Особливостей. Відповідно, у замовника немає обов’язку купувати такі лікарські засоби з використанням електронного каталогу.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Суму за договором про закупівлю електроенергії вичерпали, а кіловати ще є: як діяти

Замовник вичерпав суму за договором про закупівлю електроенергії, але на залишку залишилися кіловати. Із 1 жовтня замовнику потрібно укласти новий договір, щоб встигнути приєднатися до нового постачальника. Як бути із старим договором після розрахунку за вересень? Чи потрібно укладати додаткову угоду на зменшення обсягу?
64

Закупівля постачання теплової енергії

Як правильно організувати закупівлю теплової енергії? За яким кодом ДК її закуповувати? Чи зобов’язаний замовник укладати саме типовий договір про закупівлю теплоенергії? Чи правомірно вносити зміни до такого договору? Ключові аспекти, які повинен знати замовник під час підготовки та підписання договору про закупівлю теплової енергії за державні кошти — у статті
4775

Закупівля у монополіста

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
126

Проектно-кошторисна документація (ПКД)

Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально
60287