Чи обов’язково купувати через електронний каталог ліки, які виготовляють в аптеці

535
Автор
керівник консультаційної групи Експертус Держзакупівлі

Запитання

Медичний заклад хоче закупити ліки з екстемпорального переліку, що виробляють в аптеці. Проте МНН деяких з них є у переліку з додатка 1 до Особливостей. Наприклад: флуконазол 0,005 глюкоза 0,1 № 50; фолієва кислота 0,0005 глюкоза 0,1 № 10; дексаметазон 0,0001 глюкоза 0,1 № 10; фуросемід 0,001 глюкоза 0,1 № 10; розчин натрію хлориду 10%, 200 мл. Чи має право уповноважена особа (УО) проводити таку закупівлю на відкритих торгах, а в предметі закупівлі прописати «екстемпоральна рецептура»?

Відповідь

Детальний матеріал

Закупівлі медичних виробів та лікарських засобів на 2024 рік: враховуємо зміни

Переглянути

Так, УО може проводити відкриті торги. Аргументуємо.

Коли замовники, які є закладами охорони здоров’я або структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних (військових) адміністрацій, закуповують лікарські засоби, які в установленому законом порядку зареєстровані в Україні, та медичні вироби за переліком згідно з додатком 1, вартість яких становить або перевищує 50 тис. грн, вони закуповують їх з використанням електронного каталогу відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою КМУ від 14.09.2020 № 822, з урахуванням положень, визначених Особливостями (п. 11-1 Особливостей зі змінами, внесеними постановою КМУ від 02.04.2024 КМУ № 382).

Додаток 1 до Особливостей визначає Перелік лікарських засобів, які в установленому законом порядку зареєстровані в Україні, та медичних виробів, закупівлю яких здійснюють заклади охорони здоров’я, структурні підрозділи з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних (військових) адміністрацій з використанням електронного каталогу.

Лікарські засоби, які виготовляють в аптеках за рецептами лікарів та на замовлення лікувально-профілактичних закладів із дозволених до застосування діючих та допоміжних речовин, не підлягають державній реєстрації (ст. 9 Закону України «Про лікарські засоби» від 04.04.1996 № 123/96-ВР).

З огляду на зазначене, лікарські засоби, які виготовляють в аптеках, не включені до Переліку згідно з додатком 1 до Особливостей. Відповідно, у замовника немає обов’язку купувати такі лікарські засоби з використанням електронного каталогу.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Поточний ремонт: код ДК і предмет закупівлі

Визначити код ДК поточного ремонту — складне завдання як для новачків, так і для досвідчених закупівельників. Щоб зробити все правильно, окрім закупівельного, потрібно знати ще й законодавство у сфері будівництва. Як проходить закупівля послуг з поточного ремонту, як визначити код ДК і предмет закупівлі, дізнайтеся зі статті
53255

Закупівля вогнегасників та їх технічного обслуговування: обираємо код ДК

Щоб дотриматись вимог протипожежної безпеки, замовникам доводиться, зокрема закуповувати первинні засоби пожежогасіння. У консультації з’ясуємо, як обрати відповідний код ДК для закупівлі вогнегасників та їх технічного обслуговування
3465

Навчання з публічних закупівель 2025

Навчання уповноважених осіб у сфері публічних закупівель особливо затребуване у 2025 році. Законодавство під час воєнного стану зазнає змін чи не щомісяця, а відповідальність все ж така висока, штрафи «кусючі». Щоб підвищити свою кваліфікацію закупівельника та уникнути «грошових покарань», оберіть онлайн навчання з публічних закупівель, що найбільше відповідає вашим вимогам. Які є варіанти – розповідаємо
1173