Чи обов'язково у договорі про закупівлю вказувати код за ДК 016:2010

241
Автор
консультант з публічних закупівель, Київ

Запитання

Чи обов’язково у договорі про закупівлю вказувати код за ДК 016:2010? Адже в самому нормативному документі зазначено, що перш за все класифікатор призначений вирішувати такі основні завдання: використовувати коди продукції та послуг в нормативних документах і сертифікатах відповідності. Обов’язку застосовувати у договірних відносинах між сторонами код продукції та послуг він не містить.

Відповідь

Ні, вказувати у договорі про закупівлю код за ДК 016:2010 замовник не зобов’язаний. Аргументуємо.

Предмет закупівлі замовник визначає відповідно до вимог Закону та Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708 (далі — Порядок № 708; п. 15 Особливостей).

Порядок № 708 передбачає застосування Національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 23.12.2015 № 1749. Однак у ньому немає аналогічної вимоги щодо Національного класифікатора України «Державний класифікатор продукції та послуг ДК 016:2010», прийнятого наказом Держспоживстандарту від 11.10.2010 № 457 (далі — ДК 016:2010).

service_slovnik.gif

Перевірте, чи правильно обрали CPV код для свого предмета закупівлі. Скористайтеся автоматизованим пошуком в системі Експертус Держзакупівлі

Скористатися пошуком

ДК 016:2010 застосовувався для визначення предмета закупівлі відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель», а також у публічних закупівлях до 19.06.2020 за наказом Мінекономрозвитку від 17.03.2016 № 454. Однак ці нормативні документи на сьогодні вже не діють.

Договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктами 10 і 13 Особливостей укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України з урахуванням положень статті 41 Закону № 922, крім частин 2579 статті 41 Закону № 922, та Особливостей (п. 17 Особливостей).

Отже, замовник не повинен у договорі про закупівлю вказувати код згідно з ДК 016:2010. Адже ані Закон № 922, ані Особливості як основоположні нормативні документи, які регулюють сферу публічних закупівель, не передбачають обов’язку для замовників застосовувати цей класифікатор.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оприлюднення додаткової угоди в Прозоро

Чи потрібно оприлюднювати додаткову угоду до договору про закупівлю— питання скоріш риторичне для закупівельника з досвідом. А ось для фахівця-початківця важливо зрозуміти, як внести додаткову угоду в Прозоро, як і в які терміни її слід опублікувати? Покроковий алгоритм з малюнками ми підготували для вас у статті
29846

Додаткова угода до договору зразок

Закон про публічні закупівлі дає можливість замовнику вносити зміни до істотних умов договору лише у виняткових випадках. Якщо зіткнулися з такою ситуацією на практиці під час воєнного стану, вам знадобиться додаткова угода до договору. Ми підготували для вас зразок додаткової угоди, щоб ви знали, на що орієнтуватися
35881

Головне у червні для закупівельника

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у червні. Це консультації, зразки, довідники, відеороз’яснення, коментарі останніх змін — усе, що знадобиться закупівельнику у щоденній роботі
93