✔️ Свіже роз'яснення Мінекономіки щодо оприлюднення документів з інформацією про ціни на матеріальні ресурси

Мінекономіки роз’яснило, як виконати вимогу законодавця щодо оприлюднення документів у машинозчитувальному форматі

Свіже роз'яснення Мінекономіки щодо оприлюднення документів з інформацією про ціни на матеріальні ресурси

Оприлюднення договору про закупівлю

Замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в ЕСЗ у порядку, встановленому уповноваженим органом та Законом № 922, інформацію про закупівлю, зокрема, визначену пунктами 10 і 11 частини 1 статті 10 Закону № 922 з урахуванням змін.

Так, замовник оприлюднює:

  • договір про закупівлю та всі додатки до нього, зокрема документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси, у машинозчитувальному форматі – якщо йдеться про договір про закупівлю, зазначений в абзаці 2 частини 1 статті 41 Закону № 922 – протягом трьох робочих днів з дня його укладення;
  • повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю та/або про ціни на матеріальні ресурси – протягом трьох робочих днів з дня, коли:
  • сторони внесли зміни до договору про закупівлю у випадках, передбачених частиною 5 статті 41 Закону № 922.

До повідомлення потрібно додати зміни до договору про закупівлю, зокрема документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси, в разі зміни цін на них, у машинозчитувальному форматі (у разі внесення змін до договорів, зазначених в абзацах другому, третьому частини першої статті 41 Закону № 922).

  • сторони склали договірну ціну, уточнену відповідно до затвердженої проєктної документації до договору про закупівлю, зазначеного в абзаці третьому частини першої статті 41 Закону № 922.

До такого повідомлення потрібно додати уточнену договірну ціну, зокрема документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси, у машинозчитувальному форматі.

Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначені Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес, визначає Закон України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 № 2939-VI. Цей Закон встановлює й розпорядників публічної інформації.

Вимоги до формату і структури наборів даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, періодичність оновлення та порядок їх оприлюднення, а також перелік таких наборів даних визначає Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затверджене постановою КМУ від 21.10.2015 № 835 (далі – Положення № 835).

Набори даних у формі відкритих даних оприлюднюють, зокрема, за принципами:

  • доступність використання – забезпечення оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних у машиночитаному форматі;
  • забезпечення її подальшого вільного та безоплатного використання.

Машиночитаний формат – формат даних, структурований таким чином, що дає змогу ідентифікувати, перетворювати та отримувати конкретні дані, включаючи окремі факти та їх внутрішню структуру, без участі людини.

Щоб оприлюднити набори даних використовують формати (п. 9 Положення № 835):

Текстові дані

TXT, RTF, MD, ODT*, DOC(X), (X)HTML*

Структуровані дані

RDF*, XML*, JSON*, CSV*, XLS(X), ODS*, YAML*

Окрім цього, договір про закупівлю, додатки до договору про закупівлю, зміни до договору про закупівлю замовник повинен розмістити в ЕСЗ у форматі PDF (п. 15 Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 11.06.2020 № 1082).

Отже, коли замовник розміщує в ЕСЗ договір про закупівлю, додатки до договору про закупівлю, зміни до договору про закупівлю (у тому числі документів, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси) у форматі PDF, він також має розмістити ці документи у машиночитному форматі, наприклад, DOC(X), XML тощо.

Довідково 

Правочин вважають таким, що вчинений у письмовій формі

Договір про закупівлю сторони укладають відповідно до норм Цивільного кодексу України (ЦК).

Правочин вважають таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах (у тому числі електронних), у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони, або які вони надсилали до інформаційно-комунікаційної системи, що використовують сторони (ст. 207 ЦК).

Якщо зміст правочину зафіксований у кількох документах, він також може бути зафіксований шляхом посилання в одному з цих документів на інші документи, якщо інше не передбачено законом.

Використовувати під час вчинення правочинів факсимільного відтворення підпису за допомогою засобів механічного, електронного або іншого копіювання, електронного підпису або іншого аналога власноручного підпису допустимо:

  • у випадках, встановлених законом, іншими актами цивільного законодавства, або
  • за письмовою згодою сторін, що має містити зразки відповідного аналога їхніх власноручних підписів, або іншим чином врегульовує порядок його використання сторонами.

Нагадаємо, нещодавно Мінекономіки поінформувало також про зміни функціоналу ЕСЗ, які слід очікувати найближчим часом.

Джерело: лист Мінекономіки від 27.11.2024 № 3323-04/84579-06

Статті за темою

Усі статті за темою

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій)

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
80245

Кваліфікований електронний підпис (КЕП) у публічних закупівлях

Під час закупівель і замовник, і учасник підписують документи в електронній системі закупівель. Це можливо зробити виключно за допомогою електронного ключа. Які ключі можна застосовувати та які вимоги до них в електронній системі закупівель розглянемо у статті
4986

План закупівель: зразок заповнення електронних полів

Нерідко новачки в закупівлях шукають зразок річного плану, адже за зразком працювати легше. Тож пояснимо, яку інформацію має містити річний план та як без помилок заповнити рядки річного плану у ЕСЗ
13966

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді