24 години на виправлення у спрощеній оборонній закупівлі
Про це розповів директор департаменту політики закупівель Міністерства оборони України Гліб Канєвський на семінарі Агенції НАТО з підтримки та постачання (NSPA), присвяченому урокам розвитку та управління оборонними закупівлями в умовах воєнного стану на виконання рекомендації Стратегічного огляду оборонних закупівель Україна-НАТО.
У своєму онлайн-виступі Гліб Канєвський поділився цінними висновками, яких досягли українські фахівці з закупівель, а також обговорив ключові аспекти, які стали важливими для ефективного управління постачанням в умовах війни.
«На час дії воєнного стану надзвичайно важливо залишатися гнучкими. Ми навчилися адаптувати наші закупівельні процеси до нових викликів, швидко реагувати на зміни обставин і забезпечувати необхідні додаткові фінансові ресурси для ЗСУ», – зазначив Гліб Канєвський.
Він наголосив, що підтримання постійного зв’язку з військовими дозволяє оборонному відомству оперативно реагувати на потреби фронту.
«Ми проводимо опитування наших захисників, аби зрозуміти, що саме потрібно на передовій, і забезпечити це в найкоротші терміни», – розповів директор департаменту політики закупівель під час онлайн-виступу.
Крім того, Гліб Канєвський наголосив на важливості цифровізації процесів закупівель. Як приклад він навів роботу нового вебпорталу «Партнер МОУ», який цифровізує взаємодію з постачальниками тилового майна ЗСУ. За його словами, запуск ресурсу вдвічі прискорив обробку документів від виробників та, як очікується, сприятиме 20-відсотковому зростанню конкуренції на торгах.
«Інтеграція новітніх цифрових технологій дозволяє автоматизувати та спростити процедури закупівель, що забезпечує більшу прозорість і ефективність на кожному етапі. А також сприяє прийняттю рішень на основі великих даних», – наголосив Гліб Канєвський.
Він запевнив, що досвід організації забезпечення ЗСУ в умовах війни є унікальним і стане основою для впровадження Стратегічного огляду оборонних закупівель Україна-НАТО.
Джерело: офіційний сайт МОУ