Санкційне майно реалізовуватиметься на онлайн-аукціонах в системі Прозорро.Продажі

Наприкінці листопада 2023 року Кабінет Міністрів України затвердив Порядок управління санкційним майном. Відтепер такі активи реалізовуватимуться через онлайн-аукціони в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі.

Санкційне майно реалізовуватиметься на онлайн-аукціонах в системі Прозорро.Продажі

Як закуповувати електроенергію через Prozorro Market у 2023 році

Таке рішення Уряд ухвалив на виконання чинного від червня цього року Закону України 3137-IX, яким внесено зміни до санкційного законодавства. Закон та Порядок визначають процедури реалізації стягнутого санкційного майна — активів, що належали резидентам держав, що здійснюють збройну агресію проти України.

«Уряд послідовно впроваджує найкращі практики управління державними активами через їхній продаж на прозорих та конкурентних електронних аукціонах. Щоб запустити продажі санкційного майна, Міністерство економіки розробило, а Кабінет Міністрів прийняв відповідний Порядок. Це створює комплексну законодавчу рамку для управління різного роду активами, повʼязаними з країною-агресором, а також підвищує довіру потенційних інвесторів до системи управління публічним майном й сприяє залученню довгострокових інвестицій. А це наш пріоритет на найближчі роки», — наголосив заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

Організатором електронних торгів з продажу санкційного майна в системі Прозорро.Продажі буде Фонд державного майна (ФДМУ). А гроші від його продажу й оренди йтимуть на рахунки Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

«Розроблений Міністерством економіки та прийнятий Урядом Порядок — це ще один законодавчий крок до того, аби всі активи, повʼязані з країною-агресором, реалізовувалися винятково у прозорий та відкритий спосіб. На сьогодні вже є прийняті рішення Кабінету Міністрів щодо реалізації в системі Прозорро.Продажі арештованих активів в управлінні АРМА, а також конфіскованих російських активів. ФДМУ реалізовує державне майно на онлайн-аукціонах в системі Прозорро.Продажі вже понад пʼять з половиною років і за цей час до держбюджету надійшло майже 12 млрд гривень. Реалізація санкційного майна через Прозорро.Продажі дозволить так само прозоро та конкурентно управляти ним на користь держави», — зазначив СЕО Прозорро.Продажі Сергій Бут.

Учасники аукціонів з продажу санкційного майна зможуть брати в них участь, зареєструвавшись через один з акредитованих в системі Прозорро.Продажі майданчиків, актуальний перелік яких завжди доступний у розділі Прозорро.Продажі/Користувачам/Каталог майданчиків. Уся інформація про онлайн-аукціони з продажу санкційних активів буде доступна на офіційному сайті prozorro.sale.

Функція державної електронної торгової системи Прозорро.Продажі:

  • забезпечити неможливість втручання будь-кого в перебіг торгів;
  • рівний доступ кожного до аукціону;
  • можливість будь-кому в режимі реального часу стежити за онлайн-аукціонами.

Мінекономіки нагадує, Прозорро.Продажі — акціонерне товариство, що знаходиться у 100% державній власності та підпорядковується Міністерству економіки. АТ «Прозорро.Продажі» забезпечує роботу електронної торгової системи, в якій відбуваються онлайн-аукціони з реалізації публічних активів. За понад сім років роботи онлайн-аукціони Прозорро.Продажі допомогли залучити до бюджетів різних рівнів понад 80 млрд гривень.

Джерело: офіційний сайт Мінекономіки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій) 2024

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
36640

Головне у вересні для закупівельника

Почніть осінь разом з Експертус Держзакупівлі! В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у вересні. Це рішення робочих ситуацій, форми, зразки, довідники, відеороз’яснення — усе, що знадобиться закупівельнику у щоденній роботі. Стежте за оновленнями і листами від Системи, щоб не пропустити важливе. Залишайтеся з нами навіть під час відключення — у смартфоні переглядайте корисну інформацію в Системі у будь-який час
510

Головне у липні для закупівельника

У головному в липні знайдете рішення робочих ситуацій, форми, зразки, довідники, відеороз’яснення — усе, що знадобиться у щоденній роботі. Цього місяця зверніть увагу на складові договірної ціни в ТП та умови збільшення ціни в договорах
1339

Оприлюднення додаткової угоди в Прозоро

Чи потрібно оприлюднювати додаткову угоду до договору про закупівлю— питання скоріш риторичне для закупівельника з досвідом. А ось для фахівця-початківця важливо зрозуміти, як внести додаткову угоду в Прозоро, як і в які терміни її слід опублікувати? Покроковий алгоритм з малюнками ми підготували для вас у статті
34396

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді