Ревізія ПАТ «Центренерго» виявила 176,8 млн грн завданих державі збитків

НАБУ і САП завершили досудове розслідування за підозрою трьох осіб у завданні понад 176 млн грн збитків державному енерговиробнику ПАТ «Центренерго».

Перевірка закупівель

На що зважати закупівельнику під час закупівлі електроенергії

Раніше Державна аудиторська служба України на виконання доручення Кабінету Міністрів України, відповідно до Плану проведення заходів державного фінансового контролю, провела ревізію фінансово-господарської діяльності ПАТ «Центренерго» та його відокремлених підрозділів за період з 01 січня 2021 року по 31 березня 2022 року. Держаудитслужба виявила ряд фінансових порушень та недоліків, про що було складено відповідний акт. 

Зокрема, у ході ревізії з’ясувалося, що у 2020 році ПАТ «Центренерго» уклав угоди про продаж електроенергії з переможцем аукціонів - ТОВ «Юнайтед Енерджі». Згодом згадана компанія мала сплатити штраф через невідбір законтрактованої за цими угодами електроенергії.

Проте заднім числом було укладено додаткові угоди з ПАТ «Центренерго», які виключили з основних угод положення про дозволені межі відхилення у розмірі 5% від договірного обсягу відібрання електроенергії. Тобто ТОВ «Юнайтед Енерджі» отримало можливість відбирати будь-який обсяг електроенергії, хоча за умовою проведених аукціонів відібрання договірного обсягу електроенергії мало бути гарантоване. У результаті цих дій ПАТ не отримало 176,8 млн грн.  

Наразі завершуються заходи державного фінансового контролю ПАТ «Центренерго» за наступні звітні періоди, про результати яких згодом буде поінформовано. 

Джерело: офіційний сайт ДАСУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штрафи у сфері публічних закупівель

Помилки у публічних закупівлях можуть коштувати надто дорого. З’ясуймо: хто, на кого та в яких розмірах складає штрафи в публічних закупівлях за статею 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення
7214

Моніторинг публічних закупівель

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2024 році, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
5331

Оскарження рішень АМКУ

Замовник має виконати рішення АМКУ не пізніше 30 днів з дня його прийняття. Або ж може оскаржити таке рішення до суду. Як оскаржити рішення Антимонопольного комітету, якщо ви з ним не згодні та які докази підготувати - роз’яснюємо у статті
11193

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді