Понад 2 млрд грн отримали громади від оренди та малої приватизації в Прозорро.Продажі

Більше ніж 2 млрд гривень надійшло до місцевих бюджетів від малої приватизації, оренди держмайна та реалізації землі в державній електронній системі Прозорро.Продажі з початку повномасштабної війни.

Оренда та мала приватизація через Прозорро.Продажі

Запит пропозиції постачальника vs запит ціни пропозицій: що змінилося

При цьому в середньому, за підсумками понад 14,3 тис. електронних торгів, ціна зросла у понад 1,8 раза.

«Результати торгів у державній системі Прозорро.Продажі свідчать про те, що попри повномасштабну війну, ми бачимо бажання бізнесу інвестувати в українську економіку та розвиватись. Відповідно – сплачувати податки та створювати нові робочі місця і додану вартість. А ще, таке наповнення бюджетів усіх рівнів — це суттєвий додатковий ресурс для відновлення країни», — зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Найактивніше майно за час повномасштабної війни реалізовували громади у:

  • Київській області — понад 1,3 тисячі успішних аукціонів;
  • Львівській — 1,3 тисячі;
  • Дніпропетровській — майже 1 тисяча закритих угод.

Більше ніж половина коштів, зароблених громадами під час воєнного стану, — майже 1,3 млрд гривень вони отримали з реалізації землі.

Найактивніше здавали в оренду сільгоспземлю та продавали несільськогосподарські ділянки громади в:

  • Одеській області — понад 560 успішних аукціонів;
  • Черкаській — майже 500;
  • Львівській — майже 440.

В середньому конкуренція на земельних торгах становить 3 учасники. Водночас найконкурентнішими були онлайн-аукціони з оренди землі під сільське господарство у Красилівської громади на Хмельниччині, де змагалося 14 та 13 учасників. Ще 13 учасників конкурували за право придбати 0,1 гектара не с/г землі у Чернівцях.

Мала приватизація принесла громадам понад 773 млн гривень від початку повномасштабного вторгнення. Найдорожчими приватизованими комунальними активами є Житомирський обласний центр кінематографії, який продала міська рада за 40 мільйонів гривень. А також нежитлові приміщення у Львові площею понад 550 кв. м придбали за 25 млн гривень та площею майже 850 кв. м — за майже 18 млн гривень.

З ринком малої приватизації найбільше працювали громади на:

  • Львівщині — їм вдалося продати майже 110 комунальних об‘єктів;
  • Дніпропетровщині — понад 80;
  • Київщині — понад 50.

Ще понад 43 мільйони на рік під час війни громади отримуватимуть, здаючи своє майно в оренду. Найбільшу кількість аукціонів за цей період мають громади у:

  • Київській області — понад 1,1 тисячі успішних торгів;
  • Дніпропетровській — понад 780;
  • Львівській — майже 760.

Найдорожчі об’єкти, що здали в оренду за цей час через онлайн-аукціони:

  • ЄМК плодоовочевої бази комунального підприємства «Світ» — з його оренди бюджет Києва отримує щомісячно майже 1,7 млн гривень;
  • електротехнічне устаткування у Полтаві — понад 1,3 млн гривень доходу на місяць;
  • понад 700 кв. м нежитлової будівлі у Дніпрі — пів мільйона гривень доходу щомісячно.

Загалом за понад пʼять років впровадження реформи малої приватизації Україна отримала від реалізації державного та комунального майна через онлайн-аукціони системи Прозорро.Продажі понад 15 млрд гривень. З них — 4,5 млрд гривень надійшло за підсумками приватизаційних онлайн-аукціонів після початку повномасштабного вторгнення.

«Прозорро.Продажі» — акціонерне товариство (АТ), яке забезпечує роботу електронної торгової системи онлайн-аукціонів з продажу та здачі в оренду в публічних активів. 100% АТ належать державі в особі Міністерства економіки.

24 жовтня 2023 року заступник генсека ООН з економічних і соціальних питань Лі Цзюньхуа вручив СЕО Прозорро.Продажі Сергію Буту нагороду за найкращий публічний сервіс — UN Public Service Awards, яку Прозорро.Продажі здобули у червні 2022 року.

Одержана Прозорро.Продажі відзнака за найкращий публічний сервіс — це перша така премія Україні від ООН. У конкурсі на отримання цієї нагороди у 2022 році Україну представляла компанія «Прозорро.Продажі», що адмініструє державну електронну торгову систему, в якій проходять онлайн-аукціони з продажу та здачі в оренду публічних активів. Державна електронна торгова система Прозорро.Продажі була визнана кращою серед 350 проєктів з 58 країн світу.

Джерело: офіційний сайт Мінекономіки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій) 2024

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
56592

Головне у вересні для закупівельника

Почніть осінь разом з Експертус Держзакупівлі! В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у вересні. Це рішення робочих ситуацій, форми, зразки, довідники, відеороз’яснення — усе, що знадобиться закупівельнику у щоденній роботі. Стежте за оновленнями і листами від Системи, щоб не пропустити важливе. Залишайтеся з нами навіть під час відключення — у смартфоні переглядайте корисну інформацію в Системі у будь-який час
759

Головне у липні для закупівельника

У головному в липні знайдете рішення робочих ситуацій, форми, зразки, довідники, відеороз’яснення — усе, що знадобиться у щоденній роботі. Цього місяця зверніть увагу на складові договірної ціни в ТП та умови збільшення ціни в договорах
1435

Оприлюднення додаткової угоди в Прозоро

Чи потрібно оприлюднювати додаткову угоду до договору про закупівлю— питання скоріш риторичне для закупівельника з досвідом. А ось для фахівця-початківця важливо зрозуміти, як внести додаткову угоду в Прозоро, як і в які терміни її слід опублікувати? Покроковий алгоритм з малюнками ми підготували для вас у статті
37608

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді