Змінами законодавець відкоригував неточність, яку містив пункт 1 частини 1 статті 11 Закону № 922 щодо третього способу призначення уповноваженої особи.
Тепер ця норма передбачає, що відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі є уповноважена особа, яку визначає або призначає замовник, зокрема, шляхом укладення трудового договору (контракту) згідно із законодавством. Раніше йшлося про трудову угоду замовника із уповноваженою особою.
✍ Як пройти тестування уповноважених осіб
Залишилося в минулому запитання, що турбувало багатьох: чи може уповноважена особа відповідати за закупівлі, очікувана вартість яких не перевищує 50 тисяч. Тепер відповідь на нього безпосередньо у Законі № 922. Уповноважена особа може бути відповідальною за організацію та проведення закупівель, які замовники здійснюють відповідно до частини 3 статті 3 Закону № 922. Отже, будь-який замовник тепер може скористатися своїм правом і розпорядчим рішенням (наказом) покласти відповідальність за такі закупівлі на уповноважену особу.
В уповноважених осіб тепер є новий обов’язок: оприлюднювати в ЕСЗ звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, у випадку проведення закупівель відповідно до частини 7 статті 3 цього Закону. Тож ті замовники, які раніше не встановили такого обов’яку для своїх УО, моють це зробити у Положенні про УО замовника з огляду на вимогу пункту 3-1 частини 1 статті 11 Закону № 922.
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.