Які зміни внесли в закон стосовно уповноваженої особи

Які зміни внесли в закон стосовно уповноваженої особи

Зразки документів для вас:
НОВЕ! Положення про уповноважену особуСкачати зі змінами від 26.06.2021


Змінами законодавець відкоригував неточність, яку містив пункт 1 частини 1 статті 11 Закону № 922 щодо третього способу призначення уповноваженої особи.

Тепер ця норма передбачає, що відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі є уповноважена особа, яку визначає або призначає замовник, зокрема, шляхом укладення трудового договору (контракту) згідно із законодавством. Раніше йшлося про трудову угоду замовника із уповноваженою особою.

✍ Як пройти тестування уповноважених осіб

Залишилося в минулому запитання, що турбувало багатьох: чи може уповноважена особа відповідати за закупівлі, очікувана вартість яких не перевищує 50 тисяч. Тепер відповідь на нього безпосередньо у Законі № 922. Уповноважена особа може бути відповідальною за організацію та проведення закупівель, які замовники здійснюють відповідно до частини 3 статті 3 Закону № 922. Отже, будь-який замовник тепер може скористатися своїм правом і розпорядчим рішенням (наказом) покласти відповідальність за такі закупівлі на уповноважену особу.

В уповноважених осіб тепер є новий обов’язок: оприлюднювати в ЕСЗ звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, у випадку проведення закупівель відповідно до частини 7 статті 3 цього Закону. Тож ті замовники, які раніше не встановили такого обов’яку для своїх УО, моють це зробити у Положенні про УО замовника з огляду на вимогу пункту 3-1 частини 1 статті 11 Закону № 922.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Укладаємо прямий договір з монополістом

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
1407

Прямий договір: як провести закупівлю без порушень

У яких випадках сьогодні можна укладати прямий договір за Особливостями? Коли звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ, публікувати обов'язково, а коли — ні? Детально у статті
81470

Відсутність конкуренції з технічних причин: як провести закупівлю на 2025 рік

Відсутність конкуренції з технічних причин — це одна з законних підстав для укладання договору про закупівлю без застосування конкурентних видів закупівель. Але таку відсутність замовник має підтвердити документально. Як це зробити, роз’яснює експерт.
13332

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді