Що має знати замовник про закупівлі до 50 тисяч

UA RU
У замовників часто виникають питання стосовно того, як правильно проводити закупівлі до 50 тисяч, хто повинен цим займатися і який встановлений порядок призначення відповідальних осіб. Роз’яснюємо усе по порядку.

 

 

Як планувати закупівлі до 50 тисяч

Перед проведенням будь-яких закупівель, їх планують. Планувати закупівлі вартістю до 50 тис. грн потрібно, як і інші види публічних закупівель:

 • за наявної потреби;
 • в річному плані закупівель.

Нагадаємо, що у річному плані необхідно вказувати вид закупівлі. Тож, якщо вона не перевищує 50 тис. грн – у відповідному полі вказується «договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель» (ч. 1, 2 ст. 4 Закону №922).

Що ж стосується річного плану, то оприлюднити його маєте в ЕСЗ впродовж 5 робочих днів з моменту затвердження.  У такі ж строки вносяться зміни в річний план закупівель.

Так, особа, відповідальна за подання інформації до в ЕСЗ про державні закупівлі до 50 тисяч гривень, повинна робити це у вказаний строк та за вимогами, що зазначені у Законі про публічні закупівлі. Законодавець передбачив, що звітувати необхідно про усі закупівлі, що проводились замовником.

Особливості закупівель до 50 тисяч

У Законі про публічні закупівлі подано доволі мало даних про безпосередню закупівлю товарів, робіт та послуг, із вартістю, що не перевищує 50 тис. грн. Основні вимоги стосовно закупівель зазначені у ч. 3 ст. 3 Закону.

 

 

Для закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тис. грн замовник

 • повинен додержуватися принципів публічних закупівель;
 • має право використовувати ЕСЗ та електронні каталоги для закупівлі товарів.

Отож, на законодавчому рівні не передбачені зобов’язання проводити в ЕСЗ закупівлі до 50 тис. грн. Проте прописане інше – зобов’язання прозвітувати про здійснену закупівлю.

У випадку, коли закупівлі проводяться замовником поза електронною системою закупівель, йому в обов’язковому порядку слід оприлюднити в ЕСЗ звіт про договір про закупівлю, укладений поза електронною системою закупівель.

При закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тис. грн, замовнику слід керуватися положеннями трьох кодексів, а саме:

 • Цивільного кодексу України;
 • Господарського кодексу України;
 • Бюджетного кодексу України, у випадку коли замовник є розпорядником бюджетних коштів або одержувачем бюджетних коштів.

 

 

Хто має бути відповідальним за закупівлі до 50 тисяч

Законом про публічні закупівлі досі не передбачено норм, згідно яких би визначалось, хто може проводити закупівлі, вартістю до 50 тис. грн. В положеннях Закону (ч. 1 ст. 11, п. 4 розділу Х Закону про публічні закупівлі) унормовано процес закупівель та спрощені закупівлі, а також чітко окреслено повноваження тендерного комітету (ТК) та уповноваженої особи УО про організацію та виконання закупівель.

Нагадаємо, що за новою редакцією Закону УО організовує та виконує процедури закупівлі/ спрощеної закупівлі, а ТК займається лише  організацією і проведенням процедур закупівлі. Крім того, з 01.01.2022 тендерні комітети припинять своє існування.

За таких обставин замовнику потрібно самостійно врегулювати, хто із членів організації нестиме відповідальність за закупівлі до 50 тис. грн. Такі завдання можна покласти на плечі будь-кого із працівників замовника. Для цього замовнику потрібно власним розпорядчим рішенням (наказом) призначити особу, яка буде відповідальна за проведення закупівель згідно частини 3 статті 3 Закону про публічні закупівлі.

Задля зручності можна затвердити Положення про відповідальну особу за проведення закупівель відповідно до частини 3 статті 3 Закону про публічні закупівлі.

Що прописати у Положенні

У такому ж Положенні слід зазначити:

 • механізм здійснення закупівель до 50 тис. грн;
 • функції відповідальної особи,її права та обов’язки;
 • вимоги до документів, які оформлюватиме така УО;
 • порядок заміни відповідальної особи, на випадок її відсутності, зокрема лікарняного, відпустки тощо.

Важливо! Аби відповідальна особа мала можливість працювати в ЕСЗ, їй необхідно отримати електронний підпис.

Щодо складання звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, запитань у замовників багато, тож допоможуть в цьому питанні статті:

Закупівлі до 50 тисяч: чи вмієте Ви працювати в ЕСЗ

 

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді