Аудитори вимагають розірвати договір про закупівлю: чи правомірно?

Аудитори вимагають розірвати договір про закупівлю: чи правомірно?

Ярослава Дуброва консультант з публічних закупівель, Київ

Тогоріч аудитори у висновках про результати моніторингу процедури закупівлі (далі — висновок) часто зазначали: «усунути порушення законодавства в сфері публічних закупівель». Наразі фразу трансформували в: «здійснити заходи щодо усунення виявленого порушення в установленому законодавством порядку, зокрема в межах законодавства вжити заходів щодо розірвання договору».

Аудитори вимагають розірвати договір про закупівлю: чи правомірно?

Та чи мають право аудитори вимагати від замовника розірвати договір? Що робити, коли аудитори вимагають розірвати договір, а ви з такою вимогою не згодні?

Приклади із судової практики

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Пов’язані особи в публічних закупівлях 2024

Чи легко встановити, чи пов’язані особи під час тендеру? Не поспішайте відповідати на це запитання. Для початку ознайомтеся з ознаками та прикладами пов’язаних осіб. Вивчіть значущі судові рішеннями та алгоритми дій замовника, у разі встановлення пов’язаності під час проведення закупівлі.
6166

Кримінальна відповідальність у сфері публічних закупівель

Дехто помилково вважає, що найстрашніше, що може бути в закупівлях, — це штраф. Однак судова практика свідчить, що варто зважати ще й на кримінальну відповідальність. Розглядаємо найпоширеніші випадки кримінальної відповідальності у сфері публічних закупівель
18095

Моніторинг закупівель 2024

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель 2024, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
2576

Яких порушень припускаються замовники, коли укладають договори за пунктом 13 Особливостей

Вже пів року аудитори проводять моніторинг закупівель за пунктом 13 Особливостей. Свіжий аналіз проведених моніторингів та найпоширеніших порушень, які допускають замовники, — у статті від проєкту «ДеюреЗакупівлі: закон і практика»
3462

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді