UNOPS співпрацюватиме з Міністерством енергетики України

Управління ООН з обслуговування проектів UNOPS зацікавлене в реалізації інфраструктурних проектів з відновлення енергосектору України, – Ярослав Демченков.

Заступник Міністра енергетики України з європейської інтеграції Ярослав Демченков провів зустріч з керівником українського офісу Управління ООН з обслуговування проектів (UNOPS) Джанні Вольпіном та координатором UNOPS в Україні Полом Круїкшанком.

Сторони обговорили можливе співробітництво Міністерства енергетики з Управлінням ООН з обслуговування проектів (UNOPS).

З огляду на досвід UNOPS у підготовці та реалізації інфраструктурних проектів у країнах, що мали потребу післявоєнного відновлення, Україна зацікавлена у співпраці з цією організацією.

«російські війська завдають значних руйнувань енергетичній інфраструктурі України, тому етап відновлення буде дуже масштабним. Ми зацікавлені в експертизі, досвіді проектного та фінансового менеджменту UNOPS, організації закупівель обладнання, робіт та послуг, особливо в контексті довгострокового партнерства. Адже після перемоги ми будемо орієнтуватися не на відновлення інфраструктури, яка нам залишилась у спадок від радянського союзу. Ми орієнтуватимемося на нові технології, цифрові інновації, сталий розвиток енергетики. Наше відновлення відповідатиме загальному руху в напрямку декарбонізації», - наголосив Ярослав Демченков.

У ході зустрічі сторони окреслили можливі напрями співпраці в енергетичному секторі: розвиток систем передачі, відновлювані джерела енергії, встановлення накопичувачів енергії, енергоефективність, зелений водень тощо. Очікується, що UNOPS надасть Міністерству конкретні пропозиції з реалізації спільного проекту.

Заступник Міністра наголосив, що Міненерго має позитивний досвід співпраці з іншими організаціями системи ООН, зокрема з Програмою розвитку ООН (UNDP), у впровадженні енергоефективних технологій, відновлення інфраструктури енергосектору тощо. Тож дієві механізми такого співробітництва можна буде застосовувати і в партнерстві з UNOPS.

Представники організації своєю чергою запевнили, що зацікавлені у співпраці з Україною. «UNOPS та інші організації мають широке поле діяльності в Україні та значні перспективи для реалізації масштабних інфраструктурних проектів, які можна планувати та готувати вже зараз. Міненерго зі свого боку готове забезпечити надання всієї необхідної інформації та повну підтримку на всіх рівнях. Це даватиме UNOPS «зелене світло» для залучення доступних джерел фінансування – як грантового, так і інвестиційного, та власне імплементації проектів. Незважаючи на війну і руйнування, які відбуваються зараз, відновлення та розвиток енергетичної інфраструктури є передумовою досягнення цілей сталого розвитку та забезпечення доступної та надійної енергії для всіх наших громадян», - зазначив Ярослав Демченков.

Довідково

Управління ООН з обслуговування проектів – UNOPS має досвід понад 30 років у сфері закупівель. З квітня 2017 року має своє представництво в Україні.

Це агенція ООН, яка має інфраструктурний мандат від Генеральної Асамблеї ООН. У основі інфраструктурних проектів UNOPS – міжнародні стандарти та науково-доказовий підхід до довгострокового планування інфраструктурних об'єктів, розроблений в співпраці з Оксфордським університетом та FIDIC – International Federation of Consulting Engineers.

UNOPS надає широкий спектр експертних послуг: від технічної допомоги та послуг з виконання проектів, пов’язаних з інфраструктурними проектами, починаючи з техніко-економічного обґрунтування та оцінки, проектування, закупівлі, до нагляду за будівництвом та управлінням, послуг з експлуатації та технічного обслуговування.

Джерело: офіційний сайт КМУ

 

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Закупівля природного газу

Щоб отримати газ вчасно та безперебійно, скористайтеся порадами експерта для закупівлі газу на наступний рік. Пам’ятайте, що закупівля газу є конкурентною, а його ціна нестабільною, а це ускладнює проведення закупівлі
9803

Екологічні характеристики предмета закупівлі

У замовників є право вимагати підтвердження того, що пропоновані учасникам товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документаці. У консультації пояснимо, як встановити вимоги щодо екологічних характеристик предмета закупівлі.
1017

Код CPV

Якщо розгубилися від вимоги надати CPV-код предмета закупівлі, не варто. Дізнайтеся, що мають на увазі, вживаючи термін «CPV-класифікатор», та як легко знайти код CPV.
7814

Єдиний закупівельний словник

Тримайте напохваті автоматизований Єдиний закупівельний словник ДК 2015 з пошуком. А для новачків в закупівлях — роз’яснення, що таке Єдиний закупівельний словник та як ним користуватися
17448

Код ДК 2015: як обрати без помилок

Як визначити код ДК – цим запитанням турбується кожен закупівельник перед початком закупівлі. Неправильне визначення коду ДК може призвести до порушень закупівельного законодавства. Все, що потрібно знати про код ДК – у статті
334

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді