Роль індустріальних парків у післявоєнній відбудові

Індустріальні парки - інструмент, що у післявоєнній відбудові, дає можливість створити бізнес і реалізовувати інвестиції швидше, дешевше та найефективніше.

industrialpark-min.jpg

Отримайте акційну пропопозицію

Секретар Комітету з питань економічного розвитку Ярослав Рущишин: «Основною цінністю зараз стали не нафта, не земля, не корисні копалини, а люди, таланти. Зараз ми говоримо про важливість залучення тих талантів до країни, і неважливо, в яких широтах знаходиться ця країна. Залучення талантів стало визначальним фактором конкурентоспроможності економіки в світі. Тому країни починають здійснювати зовсім іншу політику в плані залучення інвесторів. Це не тільки зменшення податків і утворення найпривабливіших юрисдикцій у світі, це і побудова інфраструктури, де підприємець якомога менше часу і коштів витрачає на започаткування свого бізнесу. Це також створення умов для старту нових бізнесів, нових підприємницьких ініціатив.

Саме в цьому контексті ми говоримо про індустріальні парки як один з інструментів, що дає можливість створити бізнес і реалізовувати інвестиції швидше, дешевше, найефективніше.

Відбудова потребуватиме дуже оперативного перенесення виробництв, яким це знадобиться, та розміщення підприємств інвесторів, іноземних та українських. Часу на це ми не маємо і не матимемо, тому мусимо підготуватися зараз для того, щоб прийняти ці інвестиції якомога швидше.

За час повномасштабної війни на Львівщину релокувались уже 193 підприємства з територій, де тривають активні бойові дії. З них 115 уже повноцінно відновили роботу. І кількість цих підприємств зростатиме, з огляду на те, що війна не завершується, а підприємці, які мають можливість відновити роботу, шукають, як це зробити. Індустріальні парки можуть стати тим інструментом, який збереже час, та й кошти для того, щоб інвестиції запрацювали у найкоротші терміни. Львівщина повинна показати приклад того, як можуть працювати індустріальні парки і як ефективно за допомогою цього інструменту можна залучати і внутрішні, і зовнішні інвестиції.

Загальна стратегія економіки України має розглядати наш регіон як умовно надійний тил, де можуть розміщуватися оборонні підприємства, бо ворог нікуди не подінеться навіть після нашої перемоги, і хтозна, як він поводитиметься в майбутньому. Маємо побудувати потужний військово-промисловий комплекс, і Львівщина зобов’язана, на мою думку, бути тут у перших рядах».

За інформацією Міністерства економіки України, за програмою релокації вже 725 підприємств переїхали з регіонів активних бойових дій в більш безпечні. З них 528 відновили свою діяльність, а ще 284 компанії здійснюють пошук підходящої локації або способу транспортування.

Джерело: офіційний сайт ВРУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дефектний акт — зразок

На балансі кожного замовника перебуває хоча б один основний засіб. Коли настає час ремонтувати його або списати, необхідно оформити документи. Сьогодні розглянемо дефектний акт. Коли, хто та як має його оформити? Роз’яснення, зразок та бланк для вас — у статті
75512

Проектно-кошторисна документація (ПКД)

Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально
64268

Перелік робіт з поточного та капітального ремонту

Коли плануєте ремонт будівлі, буває важко визначитися належить предмет закупівлі до поточного чи капітального ремонту. Пропонуємо ознайомитися з переліком таких робіт, щоб обрати правильно код ДК
451

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді