Закупівля овочей та фруктів на зекономлені кошти для закладу дошкільної освіти

375

Запитання

На початку року провели спрощену закупівлю на овочі та фрукти для закладу дошкільної освіти. В наслідок карантину відбулася економія. Наразі постало питання, чи не буде порушенням, якщо зменшити на загальну суму обсяги закупівлі та докупити за цим самим кодом ДК інші овочі, що не були передбачені специфікацією договору до 50-ти тис. грн? Чи потрібно проводити спрощену закупівлю, чи ці кошти будуть вважатися зекономленими і можна укладати прямий договір?

Відповідь


Договір про закупівлю за результатами спрощеної закупівлі сторони укладають згідно з вимогами статті 41 Закону № 922.

Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, що встановлює частина 5 статті 41 Закону № 922. Одним із таких випадків є зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника.

Отже, замовник у цій ситуації може внести зміни до договору, аби зменшити обсяги закупівлі.

☝️ Додатковий обсяг товарів, робіт чи послуг: як закуповувати

Щодо витрати зекономлених коштів.

Предмет закупівлі — товари, роботи чи послуги, що замовник закуповує у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції/пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі замовник визначає у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку.

Отже, замовник має закуповувати предмет закупівлі за четвертим знаком ДК (для товарів) у межах єдиної процедури закупівлі.

Як вбачається із роз’яснення Мінекономіки (лист від 03.09.2020 № 3304-04/54160-06), передумовами для закупівлі нового предмета закупівлі є випадки, зокрема, коли:

  • перерозподілені кошти, зекономлені у разі зміни ціни договору про закупівлю в бік зменшення;
  • перерозподілені кошти, заплановані на закупівлю іншого(их) предмета(ів) закупівлі або фінансування інших видатків.

Тобто ситуація, про яку запитує замовник, під ці випадки не підпадає.

Отже, аби укласти прямий договір та закупити овочі як новий предмет закупівлі, замовник має довести, що на початку року не міг передбачити потребу в такій закупівлі.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Фінансова спроможність закупівлі

Фінансова спроможність — це кваліфікаційний критерій, за допомогою якого замовник може оцінити фінансовий стан компанії як учасника закупівлі. Для цього слід розуміти, хто і як з учасників підтверджує свою фінансову спроможність. Правильно оцінити можливості учасника та звести до мінімуму ризики при укладенні договору допоможе роз’яснення експерта
5083

Службова записка на закупівлю

У статті розглянемо, у яких випадках складають службову записку на закупівлю. А також надамо зразок такого документа
3496

Які наслідки, якщо замовник відмовляється від підписання договору про закупівлю

Іноді, коли замовник вже обрав переможця торгів, він відмовляється від підписання договору про закупівлю з таким потенційним постачальником. Чи правомірно це робити, які наслідки чекають на замовника та що каже судова практика – розглянемо
10217

Як провести відкриті торги з публікацією англійською мовою

Із 9 квітня 2024 року до замовників повернулась можливість для закупівлі товарів, послуг, робіт застосовувати євроторги. В якому порядку, в які терміни та від якої суми проводити євроторги — пояснюємо у статті
8080