Придбання службового житла: чи потрібна закупівля

543

Запитання

Заклад хоче придбати та поставити на свій баланс службову квартиру для цінного працівника. Продавцем є фізична особа. Чи потрібно проводити закупівлю і за якою процедурою?

Відповідь

Як вбачається зі змісту п. 4 ч. 5 ст. 3 Закону № 922, не є предметом закупівлі (в розумінні вказаного Закону): придбання, оренда землі, будівель та іншого нерухомого майна а також майнових прав на зазначені нерухомі об’єкти.

✔️ Активувати подарунковий доступ до Вищої Школи Закупівельника

Разом із тим, звертаємо увагу, що трапляються випадки, коли сільські ради/ОТГ залучають на підставі трудового контракту певних працівників (лікарів, медсестер, учителів, тощо). В таких випадках, з метою заохочення певного працівника укладаються трудові контракти із певними додатковими преференціями (надається авто, ремонт проводиться за рахунок роботодавця, тощо). В таких випадках потрібно ще раз уважно переглянути приписи ст.3 Закону № 922 і врахувати наслідки залучення такого працівника. Зокрема, для придбання та ремонту авто потрібно буде проводити закупівлі.

Втім, придбаваючи або орендуючи житло (будинок або квартиру) для працівника проводити процедуру закупівель — не потрібно.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Фінансова спроможність закупівлі

Фінансова спроможність — це кваліфікаційний критерій, за допомогою якого замовник може оцінити фінансовий стан компанії як учасника закупівлі. Для цього слід розуміти, хто і як з учасників підтверджує свою фінансову спроможність. Правильно оцінити можливості учасника та звести до мінімуму ризики при укладенні договору допоможе роз’яснення експерта
5083

Службова записка на закупівлю

У статті розглянемо, у яких випадках складають службову записку на закупівлю. А також надамо зразок такого документа
3550

Які наслідки, якщо замовник відмовляється від підписання договору про закупівлю

Іноді, коли замовник вже обрав переможця торгів, він відмовляється від підписання договору про закупівлю з таким потенційним постачальником. Чи правомірно це робити, які наслідки чекають на замовника та що каже судова практика – розглянемо
10217

Як провести відкриті торги з публікацією англійською мовою

Із 9 квітня 2024 року до замовників повернулась можливість для закупівлі товарів, послуг, робіт застосовувати євроторги. В якому порядку, в які терміни та від якої суми проводити євроторги — пояснюємо у статті
8081