Відображення формальної помилки у тендерній документації

582

Запитання

Як відобразити у тендерній документації опис та приклад формальної помилки?

Відповідь

В Законі № 922 не вказано в якій саме частині тендерної документації потрібно вказати згадані параметри. Тому, кожний замовник обирає найзручніший для себе спосіб, хоча деякі експерти і вважають, що краще їх розмістити у таких розділах або додатках:

  • інструкція щодо підготовки тендерної пропозиції;
  • оцінка тендерної пропозиції.

В цьому випадку, багато чого залежить від виду закупівель та від того, що саме є предметом таких закупівель.

⚡️ Електронна тендерна документація — нові вимоги діють з грудня 2020

Частково описи та приклади наведені вище. Так, для опису доцільно використати приписи Переліку № 710, а приклади виділити в окрему інформацію. Це можна зробити, як у табличній формі (наприклад, з одного боку (в одній графі) розмістити пункт з Переліку № 710, а з іншого боку (в сусідній графі) розмістити приклад), або виділити жирним опис, а потім курсивом — виділити приклад.

Наприклад, у п.1 Переліку № 710 вказано, що є формальною помилкою уживання великої літери. Тоді, у тендерній документації можна написати так: «Документ, що наданий учасником процедури закупівлі, що містить помилку в частині уживання великої літери, або використання замість неї прописної - є формальною помилкою та не є підставою для відхилення тендерної пропозиції. Наприклад: якщо учасник замість «ТОВ «УЧАСНИК-21» написав «ТОВ «Учасник-21», або якщо замість предмету закупівлі «бензин А95» вказав: «Бензин А95», такі дії є - формальною помилкою».

✔️ Які помилки зараховувати до формальних — перелік від Мінекономіки

Якщо такі формальні помилки та їхній опис не буде описано в тендерній документації, це може стати підставою для серйозних проблем. Так, Держаудитслужба може наполягати на тому, що замовником неправомірно не було відхилено пропозицію учасника.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

обгрунтування очікуваної вартості

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Кваліфікований електронний підпис (КЕП) у публічних закупівлях

Під час закупівель і замовник, і учасник підписують документи в електронній системі закупівель. Це можливо зробити виключно за допомогою електронного ключа. Які ключі можна застосовувати та які вимоги до них в електронній системі закупівель розглянемо у статті
4674

Екологічні характеристики предмета закупівлі

У замовників є право вимагати підтвердження того, що пропоновані учасникам товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документаці. У консультації пояснимо, як встановити вимоги щодо екологічних характеристик предмета закупівлі.
1182

Строки відкритих торгів з Особливостями

Враховуючі часті зміни до закупівельного законодавства, зорієнтуватися у строках проведення відкритих торгів буває не легко. Замовник також має вчасно оприлюднити необхідну інформацію під час проведення відкритих торгів. Наша шпаргалка допоможе визначити строки відкритих торгів з Особливостями
1606