Вимоги до євроторгів та торгів з обмеженою участю

329
Теми:

Запитання

Чи тотожні торги з обмеженою участю відкритим євроторгами? Чи потрібно для торгів з публікацією англійською мовою виставляти всі критерії за статтею 16 Закону № 922?

Відповідь


Ні. Торги з обмеженою участю — не тотожні євроторгам.

Стаття 13 Закону «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) поділяє процедури закупівлі на конкурентні –відкриті торги; торги з обмеженою участю; конкурентний діалог, та неконкурентну переговорну процедуру.

Кожна із процедур має свій порядок проведення, який встановлюють законодавчі норми. Процедурі торгів з обмеженою участю присвячений розділ 6 Закону, а процедурі відкриті торги – розділ 4. Ними й потрібно керуватися під час проведення тієї чи іншої процедури закупівлі.

Відкриті торги з публікацією англійською мовою: у чому особливість

Кваліфікаційні критерії процедури закупівлі урегульовані ст. 16 Закону. За загальним правилом під час процедури закупівлі замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв на вимогу ч. 2 ст. 16. І лише під час проведення торгів із обмеженою участю замовник застосовує всі кваліфікаційні критерії, встановлені ч. 2 ст. 16.

Отже, під час відкритих торгів з публікацією англійською мовою замовник вирішує самостійно, установлювати один або декілька із кваліфікаційних критеріїв, що встановлені ч. 2 ст. 16 Закону.

Вимоги до євроторгів та торгів з обмеженою участю
ЯРОСЛАВА ДУБРОВА,консультант з публічних закупівель, Київ
За законом замовник під час торгів висуває до учасників кваліфікаційні критерії та вимагає подати документально підтверджену інформацію про їхню відповідність цим критеріям. Установлювати можна як лише один, так і кілька кваліфікаційних критеріїв.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Фінансова спроможність закупівлі

Фінансова спроможність — це кваліфікаційний критерій, за допомогою якого замовник може оцінити фінансовий стан компанії як учасника закупівлі. Для цього слід розуміти, хто і як з учасників підтверджує свою фінансову спроможність. Правильно оцінити можливості учасника та звести до мінімуму ризики при укладенні договору допоможе роз’яснення експерта
5083

Службова записка на закупівлю

У статті розглянемо, у яких випадках складають службову записку на закупівлю. А також надамо зразок такого документа
3422

Які наслідки, якщо замовник відмовляється від підписання договору про закупівлю

Іноді, коли замовник вже обрав переможця торгів, він відмовляється від підписання договору про закупівлю з таким потенційним постачальником. Чи правомірно це робити, які наслідки чекають на замовника та що каже судова практика – розглянемо
10215

Як провести відкриті торги з публікацією англійською мовою

Із 9 квітня 2024 року до замовників повернулась можливість для закупівлі товарів, послуг, робіт застосовувати євроторги. В якому порядку, в які терміни та від якої суми проводити євроторги — пояснюємо у статті
8077