Вимоги до євроторгів та торгів з обмеженою участю

679
Теми:

Запитання

Чи тотожні торги з обмеженою участю відкритим євроторгами? Чи потрібно для торгів з публікацією англійською мовою виставляти всі критерії за статтею 16 Закону № 922?

Відповідь


Ні. Торги з обмеженою участю — не тотожні євроторгам.

Стаття 13 Закону «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) поділяє процедури закупівлі на конкурентні –відкриті торги; торги з обмеженою участю; конкурентний діалог, та неконкурентну переговорну процедуру.

Кожна із процедур має свій порядок проведення, який встановлюють законодавчі норми. Процедурі торгів з обмеженою участю присвячений розділ 6 Закону, а процедурі відкриті торги – розділ 4. Ними й потрібно керуватися під час проведення тієї чи іншої процедури закупівлі.

Відкриті торги з публікацією англійською мовою: у чому особливість

Кваліфікаційні критерії процедури закупівлі урегульовані ст. 16 Закону. За загальним правилом під час процедури закупівлі замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв на вимогу ч. 2 ст. 16. І лише під час проведення торгів із обмеженою участю замовник застосовує всі кваліфікаційні критерії, встановлені ч. 2 ст. 16.

Отже, під час відкритих торгів з публікацією англійською мовою замовник вирішує самостійно, установлювати один або декілька із кваліфікаційних критеріїв, що встановлені ч. 2 ст. 16 Закону.

Вимоги до євроторгів та торгів з обмеженою участю
ЯРОСЛАВА ДУБРОВА,консультант з публічних закупівель, Київ
За законом замовник під час торгів висуває до учасників кваліфікаційні критерії та вимагає подати документально підтверджену інформацію про їхню відповідність цим критеріям. Установлювати можна як лише один, так і кілька кваліфікаційних критеріїв.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як внести зміни до тендерної документації

Доволі часто замовники змушені вносити зміни до тендерної документації. Розглянемо, як внести зміни до тендерної документації у відкритих торгах за Особливостями № 1178. Про підстави, порядок та строки внесення змін до тендерної документації — у статті
21302

Принципи здійснення публічних закупівель: приклади

Принципи здійснення публічних закупівель регламентує Закон про публічні закупівлі. Незнання закону, як відомо, не вберігає від відповідальності за його порушення, навіть у період воєнного стану. Навпаки — що старанніше ми будемо дотримуватись закону, то швидше відбуєумо нашу країну. У статті розповідаємо, якими принципами здійснення закупівель має керуватися замовник
18170

Враховуємо вимоги локалізації закупівлі

Локалізація в публічних закупівлях набуває дедалі більшого значення, адже законодавці зосереджують увагу на підтримці вітчизняного виробника. У статті – про умови локалізації виробництва у 2025 році та особливості вимог тендерної документації щодо локалізованих товарів
9374