Вимоги до євроторгів та торгів з обмеженою участю

458
Теми:

Запитання

Чи тотожні торги з обмеженою участю відкритим євроторгами? Чи потрібно для торгів з публікацією англійською мовою виставляти всі критерії за статтею 16 Закону № 922?

Відповідь


Ні. Торги з обмеженою участю — не тотожні євроторгам.

Стаття 13 Закону «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) поділяє процедури закупівлі на конкурентні –відкриті торги; торги з обмеженою участю; конкурентний діалог, та неконкурентну переговорну процедуру.

Кожна із процедур має свій порядок проведення, який встановлюють законодавчі норми. Процедурі торгів з обмеженою участю присвячений розділ 6 Закону, а процедурі відкриті торги – розділ 4. Ними й потрібно керуватися під час проведення тієї чи іншої процедури закупівлі.

Відкриті торги з публікацією англійською мовою: у чому особливість

Кваліфікаційні критерії процедури закупівлі урегульовані ст. 16 Закону. За загальним правилом під час процедури закупівлі замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв на вимогу ч. 2 ст. 16. І лише під час проведення торгів із обмеженою участю замовник застосовує всі кваліфікаційні критерії, встановлені ч. 2 ст. 16.

Отже, під час відкритих торгів з публікацією англійською мовою замовник вирішує самостійно, установлювати один або декілька із кваліфікаційних критеріїв, що встановлені ч. 2 ст. 16 Закону.

Вимоги до євроторгів та торгів з обмеженою участю
ЯРОСЛАВА ДУБРОВА,консультант з публічних закупівель, Київ
За законом замовник під час торгів висуває до учасників кваліфікаційні критерії та вимагає подати документально підтверджену інформацію про їхню відповідність цим критеріям. Установлювати можна як лише один, так і кілька кваліфікаційних критеріїв.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Укладаємо прямий договір з монополістом

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
1389

Прямий договір: як провести закупівлю без порушень

У яких випадках сьогодні можна укладати прямий договір за Особливостями? Коли звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ, публікувати обов'язково, а коли — ні? Детально у статті
81400

Відсутність конкуренції з технічних причин: як провести закупівлю на 2025 рік

Відсутність конкуренції з технічних причин — це одна з законних підстав для укладання договору про закупівлю без застосування конкурентних видів закупівель. Але таку відсутність замовник має підтвердити документально. Як це зробити, роз’яснює експерт.
13321