Вимоги до євроторгів та торгів з обмеженою участю

516
Теми:

Запитання

Чи тотожні торги з обмеженою участю відкритим євроторгами? Чи потрібно для торгів з публікацією англійською мовою виставляти всі критерії за статтею 16 Закону № 922?

Відповідь


Ні. Торги з обмеженою участю — не тотожні євроторгам.

Стаття 13 Закону «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) поділяє процедури закупівлі на конкурентні –відкриті торги; торги з обмеженою участю; конкурентний діалог, та неконкурентну переговорну процедуру.

Кожна із процедур має свій порядок проведення, який встановлюють законодавчі норми. Процедурі торгів з обмеженою участю присвячений розділ 6 Закону, а процедурі відкриті торги – розділ 4. Ними й потрібно керуватися під час проведення тієї чи іншої процедури закупівлі.

Відкриті торги з публікацією англійською мовою: у чому особливість

Кваліфікаційні критерії процедури закупівлі урегульовані ст. 16 Закону. За загальним правилом під час процедури закупівлі замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв на вимогу ч. 2 ст. 16. І лише під час проведення торгів із обмеженою участю замовник застосовує всі кваліфікаційні критерії, встановлені ч. 2 ст. 16.

Отже, під час відкритих торгів з публікацією англійською мовою замовник вирішує самостійно, установлювати один або декілька із кваліфікаційних критеріїв, що встановлені ч. 2 ст. 16 Закону.

Вимоги до євроторгів та торгів з обмеженою участю
ЯРОСЛАВА ДУБРОВА,консультант з публічних закупівель, Київ
За законом замовник під час торгів висуває до учасників кваліфікаційні критерії та вимагає подати документально підтверджену інформацію про їхню відповідність цим критеріям. Установлювати можна як лише один, так і кілька кваліфікаційних критеріїв.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Інструменти та сервіси для закупівельника

Онлайн-інструменти закупівельника — це калькулятори й пошукові сервіси, які значно спростять вашу професійну рутину. Пропонуємо огляд найбільш затребуваних у закупівельній діяльності
8740

Стаття 631 ЦК: у договорі про закупівлю та у додаткових угодах

Замовники часто звертають увагу на положення частини 3 статті 631 ЦК, коли укладають договори про закупівлі. Проконсультуємо, коли можна застосувати цю норму у період воєнного стану, а колі — ні. Пояснимо ризики
48246

Настанови щодо етичної поведінки

Мінекономіки рекомендує використовувати Настанови щодо етичної поведінки замовників під час здійснення публічних закупівель, зокрема для розробки внутрішніх документів замовників. У статті — текст Настанов та 6 правил етичної поведінки
75

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій)

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
80338