Договір на додаткові аналогічні роботи без застосування спрощеної процедури: чи завжди можливо

812

Запитання

Після того, як жоден учасник не прийшов на дві спрощені процедури, було укладено прямий договір. Наразі виникла потреба закупити у цього самого постачальника додаткові аналогічні роботи. Чи правомірно укласти в такому випадку договір без проведення спрощеної закупівлі?

Відповідь

Ні, у цій ситуації це неможливо.

Замовники можуть в окремих випадках не застосовувати порядок спрощеної закупівлі для придбання товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тис. грн та є меншою за вартість, встановлену у пунктах 1 та 2 частини статті 3 Закону № 922. Випадки, коли це дозволено, визначає частина 7 статті 3 Закону «Про публічні закупівлі».

Зокрема, укласти прямий договір замовник може, якщо після укладення договору про закупівлю у нього виникла необхідність закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника. Можливість і умови таких додаткових робіт чи послуг можуть бути передбачені в основному договорі про закупівлю, який укладений за результатами проведення тендеру/спрощеної процедури. Закупівля додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50% ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення тендеру/спрощеної процедури.

Як провести спрощену закупівлю на майданчику за 5 кроків

Щоб замовник мав можливість укласти прямий договір за цією підставою, повинні бути дотримані одночасно всі встановлені в ній умови.

Найперша – початковий договір має бути договором про закупівлю, тобто замовник має укладати його за результатами проведення тендеру/спрощеної процедури.

Якщо ж замовник не застосовував спрощеної закупівлі, як у цьому випадку, його початковий договір не вважається договором про закупівлю.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

новини публічні закупівлі

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Нагальна потреба: поняття та обгрунтування

Коли виникає необхідність в терміновій закупівлі, яку неможливо було спланувати, маєте обґрунтувати нагальну потребу. Як зробити це правильно, щоб уникнути штрафів — роз’яснюємо у статті
14540

Локалізовані товари: перелік

Замовник закуповує товари, перелік яких визначений підпунктом 2 пункту 6-1 розділу X «Прикінцевих положень» Закону № 922, виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва у 2025 році дорівнює чи перевищує 25%. Дізнайтеся, які товари належать до переліку
1733