Договір на додаткові аналогічні роботи без застосування спрощеної процедури: чи завжди можливо

658

Запитання

Після того, як жоден учасник не прийшов на дві спрощені процедури, було укладено прямий договір. Наразі виникла потреба закупити у цього самого постачальника додаткові аналогічні роботи. Чи правомірно укласти в такому випадку договір без проведення спрощеної закупівлі?

Відповідь

Ні, у цій ситуації це неможливо.

Замовники можуть в окремих випадках не застосовувати порядок спрощеної закупівлі для придбання товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тис. грн та є меншою за вартість, встановлену у пунктах 1 та 2 частини статті 3 Закону № 922. Випадки, коли це дозволено, визначає частина 7 статті 3 Закону «Про публічні закупівлі».

Зокрема, укласти прямий договір замовник може, якщо після укладення договору про закупівлю у нього виникла необхідність закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника. Можливість і умови таких додаткових робіт чи послуг можуть бути передбачені в основному договорі про закупівлю, який укладений за результатами проведення тендеру/спрощеної процедури. Закупівля додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50% ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення тендеру/спрощеної процедури.

Як провести спрощену закупівлю на майданчику за 5 кроків

Щоб замовник мав можливість укласти прямий договір за цією підставою, повинні бути дотримані одночасно всі встановлені в ній умови.

Найперша – початковий договір має бути договором про закупівлю, тобто замовник має укладати його за результатами проведення тендеру/спрощеної процедури.

Якщо ж замовник не застосовував спрощеної закупівлі, як у цьому випадку, його початковий договір не вважається договором про закупівлю.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Укладаємо прямий договір з монополістом

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
1399

Прямий договір: як провести закупівлю без порушень

У яких випадках сьогодні можна укладати прямий договір за Особливостями? Коли звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ, публікувати обов'язково, а коли — ні? Детально у статті
81440

Відсутність конкуренції з технічних причин: як провести закупівлю на 2025 рік

Відсутність конкуренції з технічних причин — це одна з законних підстав для укладання договору про закупівлю без застосування конкурентних видів закупівель. Але таку відсутність замовник має підтвердити документально. Як це зробити, роз’яснює експерт.
13324