Договір на додаткові аналогічні роботи без застосування спрощеної процедури: чи завжди можливо

719

Запитання

Після того, як жоден учасник не прийшов на дві спрощені процедури, було укладено прямий договір. Наразі виникла потреба закупити у цього самого постачальника додаткові аналогічні роботи. Чи правомірно укласти в такому випадку договір без проведення спрощеної закупівлі?

Відповідь

Ні, у цій ситуації це неможливо.

Замовники можуть в окремих випадках не застосовувати порядок спрощеної закупівлі для придбання товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тис. грн та є меншою за вартість, встановлену у пунктах 1 та 2 частини статті 3 Закону № 922. Випадки, коли це дозволено, визначає частина 7 статті 3 Закону «Про публічні закупівлі».

Зокрема, укласти прямий договір замовник може, якщо після укладення договору про закупівлю у нього виникла необхідність закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника. Можливість і умови таких додаткових робіт чи послуг можуть бути передбачені в основному договорі про закупівлю, який укладений за результатами проведення тендеру/спрощеної процедури. Закупівля додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50% ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення тендеру/спрощеної процедури.

Як провести спрощену закупівлю на майданчику за 5 кроків

Щоб замовник мав можливість укласти прямий договір за цією підставою, повинні бути дотримані одночасно всі встановлені в ній умови.

Найперша – початковий договір має бути договором про закупівлю, тобто замовник має укладати його за результатами проведення тендеру/спрощеної процедури.

Якщо ж замовник не застосовував спрощеної закупівлі, як у цьому випадку, його початковий договір не вважається договором про закупівлю.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Інструменти та сервіси для закупівельника

Онлайн-інструменти закупівельника — це калькулятори й пошукові сервіси, які значно спростять вашу професійну рутину. Пропонуємо огляд найбільш затребуваних у закупівельній діяльності
8873

Стаття 631 ЦК: у договорі про закупівлю та у додаткових угодах

Замовники часто звертають увагу на положення частини 3 статті 631 ЦК, коли укладають договори про закупівлі. Проконсультуємо, коли можна застосувати цю норму у період воєнного стану, а колі — ні. Пояснимо ризики
48397

Настанови щодо етичної поведінки

Мінекономіки рекомендує використовувати Настанови щодо етичної поведінки замовників під час здійснення публічних закупівель, зокрема для розробки внутрішніх документів замовників. У статті — текст Настанов та 6 правил етичної поведінки
75

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій)

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
80878