Закупівля автоклаву у 2021 році: чи правомірно через «ковідні» закупівлі

350

Запитання

Чи можна закупити автоклав через «ковідні» закупівлі у 2021 році зважаючи на те, що постанова № 225 втратила чинність 30.01?

Відповідь

Постанова КМУ від 27.01.2021 № 54 внесла зміни до переліків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 20.03.2020 р. № 224 і 225.

Ці зміни запрацювали 30.01.2021. Однак, вони стосували окремих лікарських засобів та засобів індивідуального захисту. Щодо лабораторного обладнання змін не було.

Закупівлі ліків — 2021 без помилок і порушень

Як до 30 січня, так і після у розділі «Медичні вироби, лабораторне обладнання, розхідні матеріали, реагенти для лабораторних досліджень» наявні:

8419

Автоклав

8419 20 00 00

Стерилізатор паровий спеціалізований для знезараження біологічно небезпечних медичних відходів (тиск насиченої пари не менше 4 бар з температурою не менше 145°C)

Тож заклади охорони здоров’я, що надають допомогу пацієнтам, хворим на COVID-19, можуть їх закуповувати для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Закупівля автоклаву у 2021 році: чи правомірно через «ковідні» закупівлі
ТЕТЯНА РУДЕНКО,адвокат, координаторка з моніторингу медичних закупівель Transparency International Ukraine
На скільки можна закуповувати? Що і як? Навіщо постійно перевіряти нормативно-правові акти? Як уникнути проблем із товарами, звільненими від оподаткування ПДВ? Які порушення можливі під час оприлюднення інформації? Як розрахувати потребу на 2021-й?

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне у червні для закупівельника

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у червні. Це консультації, зразки, довідники, відеороз’яснення, коментарі останніх змін — усе, що знадобиться закупівельнику у щоденній роботі
93

Методрекомендації щодо закупівель електроенергії: що передбачило Мінекономіки та в чому ризики замовників

Проведемо огляд Методрекомендацій Мінекономіки щодо закупівель електроенергії. Розберемо пропозиції щодо визначення очікуваної вартості, нюанси та ризики тендерної документації, технічних специфікацій, формульного ціноутворення, проєкту договору та умов щодо зміни ціни
162

Національна програма інформатизації 2024

З 8 лютого 2024 року діє новий порядок погодження проєктів за Національною програмою інформатизації. У статті розглянемо, що врахувати замовнику, щоб погодити проєкти з Мінцифри
8240