Перерозподіл закупленого та дозакупівлі після адмінреформи ОМС

446

Запитання

Після адмінреформи до ОМС приєднали нових споживачів електроенергії, газу та ін., які в кінці минуло року закупили необхідний на той час обсяг електроенергії за процедурою на суму в 47 тис. грн. Чи можна тепер, після приєднання нових споживачів (ОТГ), перерозподілити обсяг закупленого? Як правильно дозакуповувати, якщо максимум виділяють 45 тис. грн раз на півроку та виключно після скликання сесії міськради?

Відповідь

Істотні умови договору про закупівлю Закон № 922 забороняє змінювати після того, як сторони його підписали й допоки не виконали зобов’язань в повному обсязі. Виняток можливий лише для випадків, перелічених у частині 5 статті 41 Закону № 922.

Перерозподіл закупленого та дозакупівлі після адмінреформи ОМС
НАТАЛІЯ ЗАЄЦЬ,консультант з публічних закупівель, канд. екон. наук, Київ
Закупівельне законодавство забороняє змінювати істотні умови договору. Зміни можливі лише у виняткових випадках. Дізнайтеся, коли та як вносити зміни до істотних умов договору?

Якщо ж замовник включає новий об'єкт для постачання електроенергії до наявного договору про закупівлю електроенергії і не збільшує загального обсягу закупівлі за договором, то він мав би перерозподілити обсяг постачання електроенергії всередині договору між об’єктами електропостачання — за рахунок зменшення за одними збільшити за іншими. Однак, такої зміни істотних умов договору щодо обсягу не передбачає частина 5 статті 41 Закону № 922.

Отже, на сьогодні замовник виходить з наявної потреби у закупівлі електроенергії для нових об’єктів і проводить нову закупівлю за вартісними межами, що передбачає Закон № 922.

Зважайте на позицію Мінекономіки (лист від 03.09.2020 № 3304-04/54160-06), за якою:

предмет закупівлі слід вважати новим предметом договору і новим предметом закупівель, якщо, зокрема:

  1. виникла нова чи додаткова потреба в товарах, роботах, послугах, яку замовник не міг передбачити;
  2. виділені додаткові кошти.

В цих випадках замовник може вносити зміни до річного плану закупівель — створювати нові, редагувати чи видаляти наявні рядки річного плану з інформацією про закупівлю. У новоствореному чи відредагованому рядку річного плану вид закупівлі для такого предмета закупівлі слід визначати з урахуванням вартісних меж, що встановлює Закон № 922, та категорії замовника.

Оскільки замовник планує закупівлю на підставі наявної потреби, він зазначає очікувану вартість такого предмета закупівлі без урахування обсягів закупівель за аналогічним предметом закупівлі, які вже були проведені цього року чи які замовник проводить під час внесення змін до річного плану закупівель.

Як розрахувати очікувану вартість предмета закупівлі

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зміни до річного плану закупівель 2024

Формування річного плану закупівель відбувається заздалегідь, однак передбачити усі робочі нюансі на наступний рік часом буває складно. Тож у замовників часто виникає потреба внести зміни до річного плану. Як і коли оприлюднювати зміни до плану закупівель, а також, як редагувати річний план закупівель в Прозоро, роз’яснюємо у статті.
25925

Як запланувати закупівлі на 2024 рік

Планування закупівель — це відповідальна справа. Під час планування закупівель на настпуний рік замовнику слід пам’ятати, що це відповідальність не лише уповноваженої особи. Роз’яснюємо, як слід організувати планування закупівель на підприємстві, щоб забезпечити злагоджену взаємодію працівників
10133

Зразок заявки на внесення закупівлі до річного плану закупівель

Положення/порядок організації та проведення закупівель має, зокрема, визначати правила формування заявок на внесення закупівель до річного плану закупівель, тобто форму, зміст, строки та спосіб їх надання. Щоб ви не «ламали голову» над формою документа, скачайте готовий зразок заявки на внесення закупівлі до річного плану закупівель зі статті.
3097

Як скласти річний план закупівель бюджетної установи

Основне завдання замовника — придбати товари, роботи та послуги з максимально можливою економiчною ефективнiстю та в визначений термiн. Проте для закупівельників бюджетних установ не все так просто. Вони зобов’язані дотримуватись також бюджетного законодавства. Як скласти річний план закупівель бюджетної установи на 2024 рік? Відповіді у статті
5896