Чи можна оголошувати переговорну процедуру з іншим строком постачання, ніж у відмінених торгах

224

Запитання

За умовами тендерної документації учасник мав поставити товар 5 лютого. Замовник завчасно розпочав відкриті торги. Учасники ж не прийшли на них ані першого разу, ані другого. Тому, щоб закупити цей товар, замовник змушений оголосити переговорну процедуру закупівлі. Та час втрачений, і за збігом обставин саме на 5 лютого припадає момент оголошення переговорної процедури. Чи може замовник у такому разі змінювати строк постачання товару?

Відповідь

Під час тендеру учасник подав скаргу ➤ Як діяти замовнику?Переговорну процедуру закупівлі замовник застосовує як виняток. Відповідно до умов цієї процедури він укладає договір про закупівлю після проведення переговорів з одним або кількома учасниками (ч. 1 ст. 35 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII; далі — Закон № 922).

Перелік виняткових випадків для переговорної процедури закупівлі містить частина 2 статті 35 Закону № 922. Вона дозволяє провести переговорну процедуру у випадку, якщо замовник двічі відмінив тендер через відсутність достатньої кількості учасників (п. 4 ст. 35 Закон № 922).

Однак у такому разі замовник має дотримати висунутих законом умов. А саме від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації, не повинні відрізнятися:

Строк постачання предмета закупівлі не належить до його технічних та якісних характеристик. Тому у разі, якщо потрібен товар на конкретну дату, але фізично його поставити на цю дату за результатами переговорної процедури вже неможливо, замовник може змінити строк постачання.

Для цього у повідомленні про намір укласти договір під час застосування переговорної процедури впишіть новий строк постачання товарів (виконання робіт чи надання послуг). Зміну такого строку документально обгрунтуйте. Вкажіть, що у зв’язку з перенесенням процедури закупівлі поставити товар на заплановану дату неможливо і тому ви переносите строк його постачання.

Зафіксуйте зміну строку постачання предмета закупівлі для переговорної процедури та обгрунтування такої зміни протоколом засідання тендерного комітету/уповноваженої особи.

Решту вимог, які визначили у тендерній документації, залиште незмінними. Адже учасник переговорної процедури закупівлі має повністю відповідати всім вимогам тендерної документації. Під час проведення переговорів вимагайте від учасника подати документально підтверджену інформацію про його відповідність кваліфікаційним вимогам, обумовленим в тендерній документації (ч. 1 ст. 35 Закону № 922).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Довгострокові зобов’язання у закупівлі

Якщо замовник бере довгострокові зобов’язання, як запланувати закупівлю? В який спосіб йому зручніше проводити закупівлю та про довгострокові зобов’язання в переговорній - наш експерт.
3024

Переговорна процедура за надзвичайних ситуацій: як застосувати у дні війни

Нині замовники часто працюють в умовах, коли товари, роботи, послуги потрібно закупити терміново, щоб ліквідувати наслідки надзвичайних ситуацій. Експерт провів достідження, як застосувати у таких ситуаціях переговорну процедуру.
2342

Переговорна процедура: що вимагати в учасника

Розглянемо ключові аспекти з експертом: які документи вимагати в учасника при переговорній процедурі та які вимоги встановлювати при переговорній процедурі за статтею 17.
3930

Протокол переговорів на закупівлю газу, якщо двічі не відбулися відкриті торги

Якщо переговорну процедуру проводитиме на підставі двох відмінених тендерів, оформіть протокол переговорів відповідно до неї. Для цього просто скачайте бланк та внесіть дані вашої організації.
3441