Закупили товару менше, ніж передбачає договір про закупівлю. Чи вносити зміни в договір?

244

Запитання

За результатами відкритих торгів замовник уклав договір про закупівлю. Утім, на практиці він закупив товару менше, ніж передбачали умови договору. Чи потрібно тепер укладати додаткову угоду на зменшення суми договору та обсягу закупівлі?

Відповідь

Під час тендеру учасник подав скаргу ➤ Як діяти замовнику?Договір про закупівлю сторони укладають за нормами Цивільного кодексу України (ЦК) та Господарського кодексу України (ГК) з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922).

Істотні умови договору про закупівлю не можна змінювати після того, як його підписали до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі. До цього правила Закон № 922 передбачає окремі винятки, з-поміж них — зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника (п. 1 ч. 4 ст. 36 Закону № 922).

Якщо ж замовнику потрібно внести зміни до договору, він має це робити у порядку, встановленому ЦК і ГК. А саме:

Якщо сторона договору вважає за необхідне змінити або розірвати договір, вона надсилає пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала таку пропозицію, повідомляє другу сторону про результати її розгляду. ГК дозволяє розглядати таку пропозицію 20 днів.

Якщо до договору внесені зміни, зобов’язання сторін змінюються відповідно до змінених умов щодо предмета, місця, строків виконання тощо — з моменту досягнення домовленості про зміну договору, якщо інше не встановлює договір чи не обумовлює характер його зміни (ч. 1 і 3 ст. 653 ЦК).


Зміну або розірвання договору вчиняють у такій самій формі, що й договір, який змінюють або розривають.

Отже, сторони договору мають право вносити зміни до договору. Замовник може скористатися таким правом і зменшити обсяги закупівлі на підставі пункту 1 частини 4 статті 36 Закону № 922, якщо договір передбачає порядок таких змін.

Не зайве нагадати: якщо до договору внесли зміни — оприлюдніть на ProZorro повідомлення про внесення змін до договору. Закон відводить для цього три дні з дня змін.

Інакше — за неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі за вимогами законодавства тендерний комітет чи уповноважена особа замовника можуть бути притягнуті до відповідальності. І змушені будуть сплатити штраф у сумі від 11 900 до 17 000 грн, як це передбачає стаття 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оприлюднення додаткової угоди в Прозоро

Чи потрібно оприлюднювати додаткову угоду до договору про закупівлю— питання скоріш риторичне для закупівельника з досвідом. А ось для фахівця-початківця важливо зрозуміти, як внести додаткову угоду в Прозоро, як і в які терміни її слід опублікувати? Покроковий алгоритм з малюнками ми підготували для вас у статті
29926

Додаткова угода до договору зразок

Закон про публічні закупівлі дає можливість замовнику вносити зміни до істотних умов договору лише у виняткових випадках. Якщо зіткнулися з такою ситуацією на практиці під час воєнного стану, вам знадобиться додаткова угода до договору. Ми підготували для вас зразок додаткової угоди, щоб ви знали, на що орієнтуватися
36051

Головне у червні для закупівельника

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у червні. Це консультації, зразки, довідники, відеороз’яснення, коментарі останніх змін — усе, що знадобиться закупівельнику у щоденній роботі
104