Закупили товару менше, ніж передбачає договір про закупівлю. Чи вносити зміни в договір?

406

Запитання

За результатами відкритих торгів замовник уклав договір про закупівлю. Утім, на практиці він закупив товару менше, ніж передбачали умови договору. Чи потрібно тепер укладати додаткову угоду на зменшення суми договору та обсягу закупівлі?

Відповідь

Під час тендеру учасник подав скаргу ➤ Як діяти замовнику?Договір про закупівлю сторони укладають за нормами Цивільного кодексу України (ЦК) та Господарського кодексу України (ГК) з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922).

Істотні умови договору про закупівлю не можна змінювати після того, як його підписали до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі. До цього правила Закон № 922 передбачає окремі винятки, з-поміж них — зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника (п. 1 ч. 4 ст. 36 Закону № 922).

Якщо ж замовнику потрібно внести зміни до договору, він має це робити у порядку, встановленому ЦК і ГК. А саме:

Якщо сторона договору вважає за необхідне змінити або розірвати договір, вона надсилає пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала таку пропозицію, повідомляє другу сторону про результати її розгляду. ГК дозволяє розглядати таку пропозицію 20 днів.

Якщо до договору внесені зміни, зобов’язання сторін змінюються відповідно до змінених умов щодо предмета, місця, строків виконання тощо — з моменту досягнення домовленості про зміну договору, якщо інше не встановлює договір чи не обумовлює характер його зміни (ч. 1 і 3 ст. 653 ЦК).


Зміну або розірвання договору вчиняють у такій самій формі, що й договір, який змінюють або розривають.

Отже, сторони договору мають право вносити зміни до договору. Замовник може скористатися таким правом і зменшити обсяги закупівлі на підставі пункту 1 частини 4 статті 36 Закону № 922, якщо договір передбачає порядок таких змін.

Не зайве нагадати: якщо до договору внесли зміни — оприлюдніть на ProZorro повідомлення про внесення змін до договору. Закон відводить для цього три дні з дня змін.

Інакше — за неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі за вимогами законодавства тендерний комітет чи уповноважена особа замовника можуть бути притягнуті до відповідальності. І змушені будуть сплатити штраф у сумі від 11 900 до 17 000 грн, як це передбачає стаття 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Строк укладення договору про закупівлю

Укладення договору про закупівлю це завершальний етап і мета будь-якої процедури закупівлі. Але і на цьому етапі є правила, яких слід дотримуватися. Пропонуємо тому, хто знає – повторити, хто не в курсі – вияснити: як це відбувається на практиці
4204

Лист про розірвання договору про закупівлю

Упродовж виконання договору про закупівлю можуть виникати різні обставини, через які сторони не матимуть змоги виконати взяті зобов'язання. Розірвання договору у зв'язку з воєнним станом тепер є досить поширеним. У таких випадках вам обов'язково знадобиться зразок листа-повідомлення про розірвання договору
41516

Електронна банківська гарантія

Учасник може подати електронну банківську гарантію для участі у закупівлі. У статті пояснюємо —що таке електронна банківська гарантія та яка її юридична сила
147