Бюджетні зобов’язання без бюджетних асигнувань. Які наслідки

887

Запитання

Замовник-бюджетник надав до органу Казначейства документи на реєстрацію бюджетних зобов’язань. Однак не врахував, що в кошторисі недостатньо бюджетних асигнувань. Чи покарає його Казначейство?

Відповідь

▶ Перша в Україні експертно-правова система для закупівельників ◀Так, покарає. Пояснимо чому.

Органи Казначейства контролюють, як замовники — бюджетні установи дотримують бюджетне законодавство, зокрема:

У нашій ситуації, взяті бюджетні зобов’язання замовника не відповідають бюджетним асигнуванням. Це порушення бюджетного законодавства, за яке орган Казначейства застосує до нього попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою усунути це порушення у строк до 30 календарних днів (ч. 1 ст. 117 Бюджетного кодексу України).

Органи Казначейства, коли кваліфікують порушення бюджетного законодавства, керуються Методичними рекомендаціями щодо порядку застосування органами Державної казначейської служби України заходів впливу за порушення бюджетного законодавства, затвердженими наказом цієї ж служби від 29.12.2012 № 394 (далі — Методрекомендації № 394).

Якщо замовник-бюджетник надав документи на реєстрацію бюджетних зобов’язань за відсутності в його кошторисі бюджетних асигнувань, орган Казначейства попереджає його про неналежне виконання бюджетного законодавства за підпунктом 2 підпункту 2.2.6 Методрекомендацій № 394. Зауважимо: аби застосувати до такого замовника заходи впливу за порушення бюджетного законодавства, рішення має ухвалити керівник (заступник керівника) органу Казначейства.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Попередня оплата в бюджетних установах: умови 2024

З цієї консультації ви дізнаєтеся, за яких умов бюджетна установа може встановити у договорі вимогу про здійснення нею закупівлі за попередньою оплатою. Також ви дізнаєтеся про деякі підводні камені встановлення такої вимоги
3274

Попередня оплата в договорі 2024

Пояснимо, що врахувати, коли встановлюєте попередню оплату у договорі. Наведемо приклади умов договору про попередню оплату. А також роз’яснимо особливості попередньої оплати за газ та електроенергію
5847

Закупівлі за пунктом 13 Особливостей: дорожня карта + оприлюднення підстав

Тримайте дорожню карту та поради, щоб провести закупівлі за пунктом 13 Особливостей. Врахуєте оновлений порядок оприлюднення інформації, зможете обґрунтувати закупівлю та зареєструвати зобов’язання в Казначействі
4465