Закупівля на зекономлені у тендері кошти: чи відображати у річному плані

662

Запитання

У результаті відкритих торгів у замовника виникла економія коштів. За ці кошти він збирається закупити додатковий обсяг предмета закупівлі. Чи відображати ці кошти у річному плані закупівель або додатку до нього? Чи потрібно проводити процедуру?

Відповідь

Національна сертифікація з публічних закупівель — 2021Так, кошти на закупівлю потрібно відображати у річному плані закупівель. Адже за законом закупівлі проводять відповідно до річного плану закупівель (ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII; далі — Закон № 922). А інформацію про закупівлі, очікувана вартість яких не перевищує для товарів, послуг 200 тис. грн, а робіт — 1,5 млн грн, вносять до додатка до річно го плану закупівель (п. 2 наказу Мінекономрозвитку від 22.03.2016 № 490).

Замовник завжди планує закупівлю, перш ніж її проводити.

Якщо в результаті торгів замовник зекономив суму коштів, яка більша ніж встановлені Законом № 922 пороги, це означає, що для нової закупівлі йому доведеться проводити процедуру. А перед самою процедурою — відобразити ці кошти в річному плані закупівель. Якщо ж йдеться про допорогову суму, наприклад про зекономлені 15 тис. грн, її слід відобразити в додатку до річного плану. Адже на цю суму замовник також планує щось придбати.

У цей момент виникає задвоєння інформації за зекономленими коштами в річному плані закупівель. І саме воно зазвичай турбує замовників.

Скажімо, замовник відобразив у річному плані закупівлю на 250 тис. грн, оголосив і провів тендер. У результаті тендера він уклав договір про закупівлю на загальну суму 220 тис. грн. А зекономлені 30 тис. грн. хоче витратити, щоб ще придбати такий самий товар. Перед тим, як провести закупівлю, він має внести ці 30 тис. грн в додаток до річного плану закупівель.

Закон не обмежує дії замовника в цій ситуації — він може укласти пряму угоду, а може скористатися електронною системою закупівель і провести в ній електронний аукціон на цю суму. Можна й на цей самий предмет закупівлі.

Утім, якщо просумувати цифри в плані закупівель, ми побачимо задвоєння цих 30 тис. грн, які замовник відобразив перший раз у річному плані закупівель, а другий — у додатку до нього. Не потрібно цього боятися. Адже річний план — не фінансовий документ, а винятково інформативний. Він має поінформувати всіх зацікавлених суб’єктів, що, коли і на яку суму замовник збирається закупити.

Тож попри те, що сума буде двічі відображена в плані закупівель, її треба показувати. На цьому наголошує й Мінекономрозвитку в листі від 14.09.2016 № 3302-06/29640-06.

Якщо ж закупівля відбуватиметься за процедурою, визначте також, яка це буде процедура і коли її плануєте провести.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

обгрунтування очікуваної вартості

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій)

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
72185

Головне у грудні для закупівельника

Грудень — чи не найважливіший закупівельний місяць. Маємо завершити закупівлі 2024 року, забезпечити безперервну потребу в товарах та послугах на початку січня, а також подбати про перші закупівлі 2025 року.
633