Чи треба державному підприємству звітувати на Prozorro про укладений договір

1244

Запитання

Якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує межі, визначені частиною 1 статті 2 Закону про публічні закупівлі, то на вимогу Господарського кодексу державне комерційне підприємство оприлюднює на Prozorro звіт про укладення договору про закупівлю товарів, робіт і послуг за кошти підприємств та інформацію про зміну його істотних умов. Із 19 квітня стаття 2 Закону про публічні закупівлі має нову редакцію. Підприємство не належить до замовників у розумінні Закону про публічні закупівлі, але є державним підприємством, що має дотримувати норм Господарського кодексу. Як діяти тепер підприємству? Про договори на яку суму — 200 тис. грн чи 50 тис. грн — оприлюднювати такий звіт?

Відповідь

Як провести спрощену закупівлю на майданчику за 5 кроківСправді, вимогу прозвітувати передбачають положення Господарського кодексу України (ГК) винятково щодо суб’єктів господарювання, визначених у частині 1 статті 75, частині 2 статті 77, частині 10 статті 78 та частині 2 статті 79 ГК. Тому у разі проведення закупівель, якщо такі суб’єкти господарювання не є замовниками в розумінні Закону про публічні закупівлі і вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує межі, визначені частиною 1 статті 2 Закону, вони мають оприлюднити на Prozorro звіт про укладення договору про закупівлю товарів, робіт і послуг за кошти підприємств та інформацію про зміну його істотних умов.

Із вступом в дію нової редакції Закону про публічні закупівлі 19 квітня 2020 року посилання на Закон, які містить ГК, втратили свою актуальність. Адже, крім істотних змін в порядку проведення закупівель, відбулося зміщення нумерації статей Закону про публічні закупівлі.

Тож, на перший погляд, оскільки обов’язок оприлюднювати звіти про укладені договори наразі не до кінця врегульований у частині визначення сум, від яких стартує таке оприлюднення, а саме посилання на відсильну норму права втрачає свій зміст, то оприлюднювати такі договори не потрібно.

Утім ми б не рекомендували дотримуватися такої позиції. Відомий принцип «Дозволено те, що не заборонено законом» до органів держвлади та інших суб’єктів бюджетної сфери не застосовують. На противагу застосовують принцип «Дозволено лише те, що передбачено законом», що закріплений у Конституції України. З огляду на те, що законодавець не вилучив вимоги щодо оприлюднення договорів, звітувати про них все ж потрібно.

Під сферу дії старої редакції Закону про публічні закупівлі до 19.04.2020 підпадали закупівлі, вартість яких дорівнювала або перевищувала 200 тис. грн для товарів і послуг та 1,5 млн для робіт. Натомість чинна наразі редакція Закону регулює закупівлю товарів, послуг та робіт від 50 тис. грн. Тому рекомендуємо зазначеним суб’єктам господарювання, які не належать до замовників у розумінні Закону, але визначені в ГК, оприлюднювати укладені договори від мінімальної суми в розмірі 50 тис. грн.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

 Тетяна Мішта

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про виконання договору про закупівлю

Пояснимо, коли та як замовник оприлюднює звіт про виконання договору про закупівлю. Дізнайтеся ключові аспекти звітування за видами закупівель, вимоги та строки оприлюднення звіту про виконання
62403

Вебінари з публічних закупівель: анонс

Відмічайте у робочому календарі безплатні заходи у сфері публічних закупівель. Реєструйтеся та готуйте свої запитання до лекторів. По закінченню заходу отримаєте сертифікат про пройдене навчання
2103

Головне у грудні для закупівельника

Грудень — чи не найважливіший закупівельний місяць. Маємо завершити закупівлі 2024 року, забезпечити безперервну потребу в товарах та послугах на початку січня, а також подбати про перші закупівлі 2025 року.
640