Звіт про виконання договору про закупівлю без використання електронної системи

Автор
експерт, консультант з публічних закупівель, канд. екон. наук
Дізнайтеся, чи потрібно публікувати звіт про виконання договору, коли закупили: без використання електронної системи; юридичні послуги НБУ

Звіт про виконання договору за Постановою № 1178

У період дії воєнного стану замовники, у тому числі ЦЗО, закуповують товари і послуги (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн. гривень, шляхом:

З урахуванням положень, визначених Особливостями. Це передбачає пункт 10 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, що затверджені постановою КМУ від 12.10.2023 № 1178 (далі — Особливості № 1178). 

Крім того, відповідно до пункту 13 Особливостей № 1178 замовники в тих же вартісних межах можуть укладати прямі договори про закупівлю у разі, коли наявні підстави, що встановлені пунктом 13 Особливостей № 1178.

В обох випадках слід ураховувати вимоги пункту 17 Особливостей №1178. Він встановлює, що договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктами 10 і 13 цих особливостей укладається відповідно до ЦК і ГК з урахуванням положень статті 41 Закону № 922, крім частин 2-5, 7-9 статті 41 Закону № 922 та цих Особливостей.

Чи публікувати звіт про виконання договору без використання електронної системи

Пунктом 4 Особливостей встановлено, що у разі виконання сторонами договору про закупівлю, укладеного відповідно до пункту 10 Особливостей, або закінчення строку дії такого договору про закупівлю за умови його виконання сторонами, або його розірвання замовник обов’язково оприлюднює звіт про виконання договору про закупівлю у строки, визначені пунктом 12 частини першої статті 10 Закону, тобто протягом 20 робочих днів з дня настання відповідної події.

Тетяна Колісник консультант із питань публічних закупівель
Держаудитслужба здійснює наразі моніторинг закупівель без використання ЕСЗ. Замовник, щоб уникнути моніторингу, збирається оприлюднювати за такими договорами звіт про виконання, хоч це й не вимагається за законом. Чи правий замовник? Як бути, якщо строк оприлюднення звіту минув — чи не вважатиметься це порушення строків публікації?

Під час оприлюднення в електронній системі закупівель звіту про виконання договору про закупівлю відповідно до Закону у разі закупівлі товару інформація про країну походження товару щодо кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі не зазначається.

При цьому, у звіті про виконання договору про закупівлю, укладеного з використанням електронного каталогу, замість інформації про унікальний номер оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі, зазначається унікальний номер закупівлі, здійсненої з використанням електронного каталогу, присвоєний електронною системою закупівель.

У разі коли оприлюднення в електронній системі закупівель інформації про місцезнаходження замовника та/або місцезнаходження (для юридичної особи)/місце проживання (для фізичної особи) постачальника (виконавця робіт, надавача послуг), та/або місце поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг (оприлюднення якої передбачено Законом та/або цими особливостями) несе загрозу безпеці замовника та/або постачальника (виконавця робіт, надавача послуг), така інформація в звіті про виконання договору про закупівлю, укладеному відповідно до пункту 10 цих особливостей, може зазначатися як назва:

  • адміністративно-територіальної одиниці (область, район, місто, район у місті, селище, село) місцезнаходження замовника; та/або
  • місцезнаходження (для юридичної особи)/місце проживання (для фізичної особи) постачальника (виконавця робіт, надавача послуг);та/або
  • назва адміністративно-територіальної одиниці (область, район, місто, район у місті, селище, село), в який здійснюється доставка товару (в якому виконуються роботи чи надаються послуги).

Чи публікувати звіт про виконання договору за пунктом 13 Особливостей

Однак, стосовно пункту 13 Особливостей № 1178, то останнім його абзацом встановлено, що звіт про виконання договору про закупівлю, укладений відповідно до цього пункту, не оприлюднюється замовником в електронній системі закупівель.

Таке ж виключення передбачено і для закупівель, що здійснюються на підставі пункту 9 Особливостей № 1178.

Таким чином, замовник повинен оприлюднювати звіт про його виконання тільки якщо він уклав такий договір про закупівлю на підставі пункту 10 Особливостей.

Чи публікувати звіт про виконання договору для закупівель до 100 тисяч

Чи оприлюднювати звіт про виконання договору для закупівель до 100 тис. грн? Ні. Такої законодавчої вимоги немає.

Пункт 11 Особливостей № 1178 встановлює, що для здійснення закупівель товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких є меншою ніж 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких є меншою ніж 200 тис. гривень, робіт, вартість яких є меншою ніж 1,5 млн гривень, замовники можуть використовувати електронну систему закупівель відповідно до умов, визначених адміністратором електронної системи закупівель, у тому числі електронний каталог для закупівлі товарів. 

Таким чином, у цьому випадку, замовники можуть обирати чи застосовувати вказані види закупівель чи укладати прямі договори про закупівлю.

Особливості не поширюють вимоги пункту 17 щодо порядку укладення договорів на закупівлі, передбачені пунктом 11 Особливостей.

Звіт про виконання договору у разі закупівлі юридичних послуг НБУ

Дія Закону № 922 не поширюється на закупівлю юридичних послуг, закупівля яких здійснюється НБУ для:

  • представництва його інтересів в органах влади іноземних держав;
  • пов’язані із захистом його прав та інтересів під час врегулювання спорів, розгляду справ у закордонних юрисдикційних органах, учасником яких є НБУ.

Закупівля таких послуг здійснюється НБУ у визначеному ним порядку, однак, за результатами такої закупівлі оприлюднюється в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівлі, який повинен містити інформацію, встановлену пунктом 12-1 частини 5 статті 3 Закону № 922.

Протягом 20 робочих днів з дня виконання сторонами цього договору або закінчення строку його дії, за умови його виконання сторонами, або його розірвання НБУ оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про виконання договору, який повинен містити, зокрема таку інформацію:

  • найменування юридичної особи (із зазначенням для юридичної особи — нерезидента коду/номера з торговельного, банківського чи судового реєстру, реєстраційного посвідчення місцевого органу влади іноземної держави про реєстрацію юридичної особи), з якою укладено договір;
  • дату та місце укладення договору;
  • назву предмета закупівлі;
  • прогнозовану ціну договору (за наявності) та строк виконання договору;
  • фактичну суму оплати за договором;
  • найменування та перелік виконаних робіт/наданих послуг (за умови, що таким договором та/або законодавством країни, за правом якої такий договір було укладено, передбачена така можливість);
  • причини розірвання договору, якщо таке мало місце. 

Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді