Колишнім власникам збанкрутілих банків можуть заборонити брати участь у держзакупівлях та приватизації

МВФ оприлюднив Меморандум узгоджений Урядом та Національним банком України і схвалений Радою директорів Міжнародного валютного фонду 8 листопада 2021 року.

☝️ Планування закупівель ➤ Навчання ➤ Сертифікація

 Колишнім власникам збанкрутілих банків можуть заборонити брати участь у держзакупівлях та приватизації

Згідно одному з пунктів Меморандуму пропонується заборонити колишнім власникам українських банків-банкрутів брати участь у приватизації та державних тендерах.

Так п. 26 меморандуму МВФ містить такий текст:

  • «…Ми визначимо конкретні заходи, які можна вжити для припинення ведення бізнесу між державою та колишніми власниками збанкрутілих банків, доки останні не здійснять кроки для погашення своїх боргів перед ФГВФО, наприклад заборонивши колишнім власникам збанкрутілих банків, пов’язаним з ними особам та суб'єктам господарювання, які вони контролюють, в разі наявності юридично підтверджених боргів перед ФГВФО, брати участь в процесах державних закупівель та приватизації…».

Також Меморандум містить плани щодо подальших заходів для впровадження структурних реформ у 2022 році. Зокрема щодо реформ в грошово-кредитному, податково-бюджетному і фінансовому секторах, і спрямовані на поліпшення бізнес-клімату і посилення верховенства права і боротьби із корупцією. Впровадження відповідних заходів необхідні для успішного проходження переглядів та отримання наступних траншів за Програмою.

Виконання положень Меморандуму надасть змогу до кінця дії Програми отримати решту коштів від Фонду (2,2 мільярда доларів США) для забезпечення макроекономічної стабільності.

Джерело: Міністерство фінансів України



УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Суму за договором про закупівлю електроенергії вичерпали, а кіловати ще є: як діяти

Замовник вичерпав суму за договором про закупівлю електроенергії, але на залишку залишилися кіловати. Із 1 жовтня замовнику потрібно укласти новий договір, щоб встигнути приєднатися до нового постачальника. Як бути із старим договором після розрахунку за вересень? Чи потрібно укладати додаткову угоду на зменшення обсягу?
68

Закупівля постачання теплової енергії

Як правильно організувати закупівлю теплової енергії? За яким кодом ДК її закуповувати? Чи зобов’язаний замовник укладати саме типовий договір про закупівлю теплоенергії? Чи правомірно вносити зміни до такого договору? Ключові аспекти, які повинен знати замовник під час підготовки та підписання договору про закупівлю теплової енергії за державні кошти — у статті
4783

Закупівля у монополіста

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
127

Проектно-кошторисна документація (ПКД)

Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально
60301

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді