Колишнім власникам збанкрутілих банків можуть заборонити брати участь у держзакупівлях та приватизації

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

МВФ оприлюднив Меморандум узгоджений Урядом та Національним банком України і схвалений Радою директорів Міжнародного валютного фонду 8 листопада 2021 року.

☝️ Планування закупівель ➤ Навчання ➤ Сертифікація

 Колишнім власникам збанкрутілих банків можуть заборонити брати участь у держзакупівлях та приватизації

Згідно одному з пунктів Меморандуму пропонується заборонити колишнім власникам українських банків-банкрутів брати участь у приватизації та державних тендерах.

Так п. 26 меморандуму МВФ містить такий текст:

  • «…Ми визначимо конкретні заходи, які можна вжити для припинення ведення бізнесу між державою та колишніми власниками збанкрутілих банків, доки останні не здійснять кроки для погашення своїх боргів перед ФГВФО, наприклад заборонивши колишнім власникам збанкрутілих банків, пов’язаним з ними особам та суб'єктам господарювання, які вони контролюють, в разі наявності юридично підтверджених боргів перед ФГВФО, брати участь в процесах державних закупівель та приватизації…».

Також Меморандум містить плани щодо подальших заходів для впровадження структурних реформ у 2022 році. Зокрема щодо реформ в грошово-кредитному, податково-бюджетному і фінансовому секторах, і спрямовані на поліпшення бізнес-клімату і посилення верховенства права і боротьби із корупцією. Впровадження відповідних заходів необхідні для успішного проходження переглядів та отримання наступних траншів за Програмою.

Виконання положень Меморандуму надасть змогу до кінця дії Програми отримати решту коштів від Фонду (2,2 мільярда доларів США) для забезпечення макроекономічної стабільності.

Джерело: Міністерство фінансів України



УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статті за темою

Усі статті за темою

Підтвердні документи для заключення договору з Нафтогаз Трейдингом

Що потрібно зробити, щоб завершити договірні зобов’язання та закрити договір в органі Казначейства? Що врахувати, щоб укласти новий договір про закупівлю природного газу на період з 01.05.2025 по 31.10.2025? Розбираємо
3338

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді