В Україні створюють Містобудівний кадастр

Створення Містобудівного кадастру — це ще один крок до цифровізації будівельної сфери

В Україні створюють Містобудівний кадастр

Онлайн-навчання для учасників торгів

Цифрові системи:

  • забезпечать прозорість будівельної галузі;
  • приберуть бюрократію;
  • пришвидшать процеси відновлення країни;
  • зроблять дані доступними в кілька кліків для громадян, забудовників й органів влади.

Функціонал та можливості кадастру обговорили під час заходу «Цифровізація містобудівної діяльності в Україні. Поточний стан і наступні кроки для прозорого відновлення» представники профільних міністерств, державних структур, міжнародні партнери та експерти галузі. А також розповіли про Реєстр адрес та майбутню систему ціноутворення, ключові нововведення, що допоможуть автоматизувати процеси, зменшити корупцію та прискорити відбудову України.

«Міністерство розвитку громад і територій наразі зосереджує значні зусилля на комплексному розвитку регіонів, із додатковим фокусом на відбудові житла для внутрішньо переміщених осіб, будівництві соціальної та критичної інфраструктури. Тому, коли ми говоримо про важливість цифровізації містобудування, ми також говоримо про вплив цифровізації на інші процеси, від яких залежить прозоре й підзвітне відновлення зараз та в повоєнні часи. Про зміцнення спроможності та ролі громад у процесі реалізації проектів відбудови, розподілу фінансових ресурсів і впровадження реформ. Адже автоматизація процесів, створені системи та реєстри мають не лише антикорупційний ефект та роблять роботу прозорою, а й дають змогу фізичним і юридичним особам в автоматичному режимі отримувати комплексні послуги. Та надають доступ для отримання потрібних відомостей у кілька кліків як для щоденних потреб кожного українця, так і для стратегічних потреб громад», – сказав Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

Дивіться вебінари для успішної участі у публічних закупівлях 👇

vebinar_gif.gif
Готуємо тендерну пропозицію без помилок та за змінами законодавства

дивитися запис вебінару >>>
cкачати презентацію з вебінару>>>
vebinar_gif.gif
Як перемогти в публічних закупівлях та успішно укласти договір: практичні поради

дивитися запис вебінару >>>
cкачати презентацію з вебінару>>>
image44
Що має знати учасник тендеру про укладення та зміни договорів із державними замовниками

дивитися запис вебінару >>>
cкачати презентацію з вебінару>>>

Містобудівний кадастр об’єднає 7 систем та реєстрів у сфері будівництва:

  1. Реєстр містобудівної документації
  2. Єдина державна електронна система у сфері будівництва
  3. Реєстр будівель і споруд
  4. Адресний реєстр
  5. Реєстр адміністративно-територіальних одиниць
  6. Електронна система ціноутворення
  7. База даних енергоефективності будівель

«Команда Мінцифри займається цифровізацією будівельної сфери протягом останніх 5 років. Ми запустили Єдину державну електронну систему у сфері будівництва, якою вже скористалися понад 1,5 млн українців. Система дозволила цифровізувати галузь, запустити електронні послуги та прибрати корупційні ризики. Окрім цього, вже в умовах повномасштабної війни створили Реєстр пошкодженого та зруйнованого майна, який дав змогу запустити унікальну послугу єВідновлення. Тож запуск Містобудівного кадастру – наступний логічний крок у цифровізації галузі будівництва та подальшої прозорої відбудови», – зазначив Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Наступні кроки:

  • розширення можливостей Містобудівного кадастру;
  • верифікація даних у ЄДРА;
  • впровадження електронних інструментів для громад.

Такі зміни в будівельній сфері не лише допоможуть відновити зруйноване, а й закладуть фундамент для сучасної, прозорої системи містобудування в Україні.

Джерело: офіційний сайт Мінцифри

Статті за темою

Усі статті за темою

Як подати скаргу до Антимонопольного комітету

Учасники закупівель мають знати порядок розгляду скарг у сфері публічних закупівель, для відстоювання своїх законних прав та інтересів. Як відбувається оскарження публічних закупівель — розглянемо у статті
5221

Тендерна пропозиція: зразок

Учасники подають тендерну пропозицію в електронній формі. Пояснимо, як подати тендерну пропозицію через електронну систему закупівель
1743

Учасники публічних закупівель

Збираєтеся взяти участь у закупівлі? Врахуйте нюанси, які встановлює закупівельне законодавство. Пояснимо, які є обмеження для учасників процедури закупівель та хто може представляти інтереси під час участі
1096

Відкликання тендерної пропозиції

Учасник подав тендерну пропозицію і передумав брати участь у закупівлі. При цьому ним було сплачено кошти за участь у процедурі закупівлі. Розглянемо чи може він відкликати свою тендерну пропозицію та повернути кошти?
1813

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді