ВЕБІНАР. Як оборонному замовнику правильно провести спрощену
Серед затверджених проєктів:
- Миколаївська область – реконструкція 1 протирадіаційного укриття та будівництво 1 споруди цивільного захисту подвійного призначення;
- Запорізька область – будівництво 1 протирадіаційного укриття;
- Київська область – облаштування 1 споруди цивільного захисту (укриття);
- Вінницька область – будівництво 1 протирадіаційного укриття;
- Сумська область – будівництво 1 захисної споруди цивільного захисту;
- Дніпропетровська область – капітальний ремонт 1 протирадіаційного укриття.
Загальна вартість проєктів у межах донабору становить 208,56 млн грн. Цьогорічна субвенція – 2,5 млрд гривень, частину з цих коштів уряд уже розподілив на 50 проєктів капітального ремонту та будівництва укриттів.
МОН нагадує, що відповідно до постанови КМУ від 12 квітня 2024 р. № 417 громади повинні щомісяця надавати інформацію про використання коштів та завантажувати фотографії об’єктів на платформу DREAM. Кожен охочий може ознайомитися з проєктами, статусом і кошторисом у розділі «Фінансові програми».
Громади, які не отримали субвенцію на облаштування безпечних освітніх просторів, мають можливість залучити кошти з інших джерел, наприклад, від міжнародних партнерів. Для цього громади мають створити профіль в екосистемі DREAM, додати власні проєкти та стежити за оголошеннями про можливість фінансової підтримки.
Додаткові матеріали щодо розроблення проєктно-кошторисної документації (ПКД), облаштування та фінансування укриттів можна знайти на порталі «Моя Фортеця». Також є можливість переглянути проєкти повторного використання та адаптувати під потреби закладу освіти. Деякі з цих проєктів громади вже використовували в межах подання на субвенцію.
Джерело: офіційний сайт МОН