✔️ Свіже роз'яснення Мінекономіки щодо порядку отримання відомостей про перебування у процедурах банкрутства

Мінекономіки пояснило, як діяти замовникам з огляду на зміни в отриманні відомостей про перебування учасника у процедурах банкрутства (неплатоспроможності)

Зміни в отриманні відомостей про перебування у процедурах банкрутства

Фінансова спроможність закупівлі

Замовнику заборонено вимагати документальне підтвердження публічної інформації, яка, зокрема, міститься у відкритих публічних електронних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель. Виняток – випадки, коли доступ до такої інформації є обмеженим на момент оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів.

З 1 червня 2024 року Мін’юст впроваджує в дослідну експлуатацію програмне забезпечення автоматизованої системи «Банкрутство та неплатоспроможність» (далі – Система). До моменту повного наповнення Системи інформацію з Єдиного реєстру боржників, відносно яких відкрито провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), у формі інформаційних листів за запитами – письмовими або електронними – надаватимуть:

  • міжрегіональні управління Мін’юсту – за місцезнаходженням суб’єкта, щодо якого запитують інформацію, або
  • Мін’юст – якщо потрібно одночасно отримати відомості щодо декількох суб’єктів, які зареєстровані в областях, віднесених до сфери повноважень різних міжрегіональних управлінь Мін’юсту.

Відповідно, за відсутності вільного доступу замовника до публічної інформації, що міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, або публічної інформації, що є доступною в ЕСЗ, замовник перевіряє інформацію щодо відсутності підстав, визначених у підпункті 8 пункту 47 Особливостей, з урахуванням наявних тимчасових обмежень у вільному доступі до такої інформації.

Тому, замовник у тендерній документації самостійно визначає спосіб підтвердження відсутності підстави для відмови в участі у процедурі закупівлі, передбаченої у підпункті 8 пункту 47 Особливостей. А саме, коли учасник процедури закупівлі визнаний в установленому законом порядку банкрутом та стосовно нього відкрита ліквідаційна процедура.

Джерело: лист Мінекономіки «Щодо порядку отримання відомостей про перебування у процедурах банкрутства (неплатоспроможності)» від 13.06.2024 № 3323-04/43036-06; лист Мін’юсту «Щодо порядку надання відомостей про перебування у процедурах банкрутства (неплатоспроможності)» від 30.05.2024 № 80888/213-11.5-24/21.4

службова записка на закупівлю

Статті за темою

Усі статті за темою

Штрафи у сфері публічних закупівель

Помилки у публічних закупівлях можуть коштувати надто дорого. З’ясуймо: хто, на кого та в яких розмірах складає штрафи в публічних закупівлях за статею 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення
7155

Моніторинг публічних закупівель

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2024 році, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
5292

Оскарження рішень АМКУ

Замовник має виконати рішення АМКУ не пізніше 30 днів з дня його прийняття. Або ж може оскаржити таке рішення до суду. Як оскаржити рішення Антимонопольного комітету, якщо ви з ним не згодні та які докази підготувати - роз’яснюємо у статті
11146

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді