Особливості оборонних закупівель за рамковими угодами

Оборонні закупівлі часто формуються з нагальної потреби Збройних сил України. Відповідно часу на реалізацію тендерних процедур залишається обмаль. Типовим способом відбору контрагентів в таких випадках є оголошення спрощених закупівель. Проте існує також інструмент як-от рамкові угоди

Особливості оборонних закупівель за рамковими угодами

ВЕБІНАР. Аналізуємо моніторинги оборонних закупівель та враховуємо висновки аудиторів

Рамкові угоди дозволяють забезпечувати таку ж високу конкурентність між постачальниками. Проте на відміну від спрощених закупівель рамкові угоди обмежують доступ до інформації про місця постачання, персоніфіковані дані про постачальників і їх позиції, що своєю чергою гарантує захищеність та безпеку.

Рамкові угоди бувають двох типів – з відкритою інформацією та з інформацією яка має обмежений та тимчасово обмежений доступ.

Механізм роботи рамки з відкритою інформацією – всі дані про учасників відкриті. Він набагато складніший, бо там підписуються договір між замовником і усіма учасниками включеними до рамкової угоди. Відмінною рисою є те, що в цих кваліфікованих учасників є первинні ціни чого немає в закритій рамці.

Рамка з інформацією обмеженого та тимчасово обмеженого доступу – передбачена постановою №1275 Кабміну, відбір відбувається публічно, будь-хто бачить на Prozorro назву учасника і його ЄДРПОУ та чи ця компанія допущена, чи відхилена до відбору. Проте документи надані учасником не є публічними. По факту проведення процедур публікується звіт де вказується тільки кількість товару та ціна за одиницю.

Згідно з чинним законодавством рамками з інформацією яка має обмежений та тимчасово обмежений доступ, дозволяється використовувати виключно:

  • DOT;
  • Агенцією оборонних закупівель;
  • Держспецзв’язком.

Етапи закупівель з використанням рамкової угоди:

  1. Проведення кваліфікаційного відбору кандидатів до рамкової угоди. Строк розгляду поданих заявок складає 10 робочих днів із можливістю подовження до 15. Кількість кандидатів, включених до рамкової угоди, має бути не менш трьох.
  2. Безпосередньо проведення закупівлі з використанням рамкової угоди шляхом проведення відкритих торгів, або оголошення запиту пропозицій серед учасників.

При цьому мінімальний строк дії рамкової угоди один рік, максимальний – 2 роки.

Таким чином, замовник один раз проводить кваліфікацію потенційних контрагентів, опісля може робити запит пропозиції або відкриті торги з особливостями.

Якщо замовник обирає провести закупівлю шляхом оголошення запиту пропозиції, то електронною системою закупівель автоматично призначається аукціон, за результатами якого буде визначений переможець з найбільш економічно вигідною пропозицією. Відтак переможець надає необхідні документи в частині комплаєнс і з ним укладається договір.

Натомість якщо на другому етапі замовник обирає відкриті торги з особливостями – строки проведення закупівлі збільшуються не тільки через наявність аукціону, а також через наявну можливість оскарження тендерної документації, дій чи бездіяльності замовника, у порядку, що існує зараз для звичайних торгів з особливостями, а саме через Антимонопольний комітет України.

У замовника залишається можливість виключати постачальників із рамкової угоди. Наприклад, керівника постачальника було притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією. Також якщо учасника було визнано банкрутом, або постачальника було притягнуто до відповідальності за порушення у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій тощо.

Використання рамкових угод дозволяє скоротити строк проведення процедури закупівлі та забезпечує можливість оперативно укладати контракти, зокрема, у разі виникнення нагальної потреби на постачання військових.

Джерело: офіційний сайт ДОТ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Рамкова угода: покроковий алгоритм для замовника

Рамкова угода — це корисна опція для замовників, що мають потребу в постійному постачанні відповідних товарів чи послуг. Дізнайтеся, як відбуваються рамкові угоди в Україні, які етапи її проведення та особливості тендерної документації. Покроковий алгоритм проведення закупівлі за рамковою угодою ми підготували у цій статті.
7756

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді