Аналітики Територіального управління Бюро економічної безпеки у Полтавській області виявили дві ризикові закупівлі з реконструкції об’єктів інфраструктури Полтавщини на суму понад 177 млн грн
Чи подавати до органів Казначейства протокол УО як підтвердний документ
Встановлено, що Департамент будівництва Полтавської обласної військової адміністрації планував проведення робіт за рахунок коштів «Програми з відновлення України». Тендери оголосили на капітальні ремонтні роботи у фізкультурно-спортивному, реабілітаційно-відновлювальному комплексі «Колос» та будівлі педіатричного відділення Комунального підприємства «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського.
Під час аналізу тендерів аналітики встановили, що керівник компанії переможця фігурує у кримінальному провадженні за фактом привласнення бюджетних коштів під час виконання аналогічних робіт.
Договорами передбачалося авансування робіт у розмірі 30%. Щоб не допустити розтрату держкоштів, аналітики ТУ БЕБ в Полтавській області направили лист до розпорядника про виявлені ризики. За результатами розгляду листа замовник відмовився від передоплати за виконання робіт у сумі 53 млн грн.
Наразі закупівлі знаходяться на контролі робочої групи «Прозорість та підзвітність» при Полтавській обласній військовій адміністрації.
Джерело: офіційний сайт БЕБ
Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2024 році, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
Після проведення моніторингу закупівель орган Держаудитслужби (далі — орган ДАС) склав висновок про порушення замовником законодавства, а він з цим не згоден? Тоді замовник має право оскаржити таке рішення. Як та у який строк це можна зробити? На що звернути увагу при підготовці доказової бази?
Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2023 році? Аналіз вимог аудиторів допоможе не допускати порушень, коли складаєте тендерну документацію. А розуміння позиції аудиторів, які проводять моніторинг закупівель, знадобиться, коли виправлятимете помилки на етапі проведення моніторингу та захищатиметеся під час оскарження вимоги Державної аудиторської служби
Інколи буває так, що контрагент не виконує своїх зобов’язань за договором. Та замовник міг би цього уникнути, якби правильно підготував проект договору в тендерній документації. Тобто передбачив у ньому відповідальність сторін, якщо ті порушують умови договору. У такому разі у контрагента не виникнуло б і думки не виконати договір
Неприємних наслідків ревізій багато замовників могли б уникнути, якби керівники та посадові особи установ знали, як поводитися під час інспекційного заходу. Які види ревізій бувають, скільки вони тривають та на що звернути увагу замовникам, щоб вберегтися від шахраїв та недоброчесних перевіряльників?