Державний оператор тилу з початку року зекономив на держзакупівлях 10,4 млрд грн

З початку 2024 року «‎Державний оператор тилу» (ДОТ) уклав понад 350 контрактів на загальну суму підписаних договорів – 35,9 млрд грн.

Державний оператор тилу з початку року зекономив на держзакупівлях 10,4 млрд грн

24 години на виправлення у спрощеній оборонній закупівлі

«94% закупівель ДОТ здійснює у Prozorro, що забезпечує максимально можливу відкритість під час війни та протидіє корупційним проявам. Використання Prozorro сприяє залученню широкого кола постачальників і забезпечує чесну конкуренцію, що, зі свого боку, призводить до зниження витрат і підвищення якості продукції», – повідомив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.

За його словами, завдяки відкритості та конкуренції, агенції вдалося зекономити 10,4 млрд грн або приблизно п'яту частину грошей, які були закладені в держбюджеті 2024 року на закупівлі ДОТу та за якими вже підписані контракти.

«В середньому в торгах агенції в Prozorro беруть участь п’ять потенційних постачальників. Зекономлені кошти будуть направлені на закупівлі додаткового майна для ЗСУ, наприклад, засобів індивідуального захисту. Працюємо і надалі на те, щоб військові мали вчасно все необхідне», – додав Дмитро Кліменков.

Переважна частина контрактів укладена з українськими підприємствами.

«Це не лише зміцнює національну економіку, але й сприяє швидшому отриманню товарів на склади ЗСУ. Підтримка місцевих виробників допомагає створювати нові робочі місця під час оборони країни та розвивати її технологічний потенціал», – розповів керівник Департаменту політики закупівель Міноборони Гліб Канєвський.

Він також додав, що приклад закупівельної агенції Міноборони «‎Державного оператору тилу» демонструє, що ефективна організація процесів закупівель та професійна кадрова політика можуть суттєво підвищити обороноздатність країни, забезпечити економію державних коштів та сприяти розвитку національної промисловості.

Джерело: офіційний сайт МОУ

Статті за темою

Усі статті за темою

Тверда чи динамічна договірна ціна за Настановами

При проведенні тендера замовник повинен визначити вид ціни ще в проекті договору. При цьому він може зазначити, що тверда чи динамічна ціна, вирішиться при переговорах з учасником, якого буде обрано переможцем, на стадії підписання договору
5836

Закупівля програмного забезпечення

Програмне забезпечення це товар чи послуга питання одвічне, адже різні нормативні документи трактують по різному. Що врахувати для закупівлі програмного забезпечення — роз'яснюємо у статті
5087

Проектно-кошторисна документація (ПКД)

Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально
72941

Авторське право на проектну документацію

Оскільки проєктна документація є інтелектуальною власністю її розробника, замовник не може вільно оголошувати відкриті торги на її коригування. Маєте врахувати авторське право на проектну документацію, адже виключне право на внесення змін належить лише автору
140

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді