Чи подавати до органів Казначейства протокол УО як підтвердний документ
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством освіти і науки України та Міністерством цифрової трансформації ініціювали новий підхід до розподілу субвенції на проєкти укриттів у школах з використанням цифрової екосистеми управління відновленням DREAM.
Новий підхід надає можливість комісії Міносвіти швидко та прозоро відбирати для фінансування проєкти шкільних укриттів, які реалізують громади. Ключове завдання – забезпечити українським школярам доступ до якісної та безпечної очної освіти.
Цього року державна субвенція на облаштування укриттів у школах становить 2,5 млрд грн. Загалом громади вже подали 108 проєктів/заявок через екосистему DREAM. З них уже відібрано 50 проєктів загальним бюджетом 2,19 млрд грн. До кінця 2024 року планується повернення до очної форми навчання щонайменше 300 тисяч учнів. І один з елементів комплексної політики – безпека та будівництво укриттів, які облаштовуються у відновлених закладах освіти.
«Ми маємо усвідомлювати, якими є обсяги руйнувань і чому цифровізація є настільки важливою. До Реєстру пошкодженого і знищеного майна (РПЗМ) сьогодні внесено понад 330 000 об'єктів нерухомого майна. Без цифровізації неможливо реалізувати відновлення такого масштабу. DREAM – це не тільки синхронізація з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва (ЄДЕССБ) та іншими державними системами, це ще й підзвітність та чітко визначені правила. Дотримання цих правила дозволяє забезпечити прозорість відновлення, а також розраховувати на якісний результат», – підкреслила заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Наталія Козловська.
Позитивний досвід роботи з державною субвенцією стане взірцем для реалізації й інших фінансових програм через екосистему DREAM – як державних, так і міжнародних.
Джерело: офіційний сайт Мінінфраструктури