Мінекономіки надало роз’яснення щодо визначення вимог до предмета закупівлі

Міністерство економіки України у листі від 08.10.2021 № 3304-04/49219-06, надало роз’яснення до питання - чи може замовник в закупівлі шляхом запиту ціни пропозицій вказувати конкретну торговельну марку або виробника за аналогією зі спрощеними закупівлями?

Як розрахувати очікувану вартість предмета закупівлі

Мінекономіки надало роз’яснення щодо визначення вимог до предмета закупівлі

Відповідь:

Закон застосовується до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує вартісні межі, встановлені статтею 3 Закону.

При цьому вимога абзацу другого частини четвертої статті 14 Закону про те, що предмет закупівлі може містити посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, та при цьому замовник має вказати, які аналоги та/або еквіваленти приймаються у пропозиціях учасників стосується саме оголошення про проведення спрощеної закупівлі.

Закупівля через електронний каталог здійснюється за правилами, встановленими Порядком. Так, Порядок передбачає, що при формуванні запиту ціни пропозицій замовник в окремих полях електронних форм має зазначати, зокрема, інформацію про найменування товару. При цьому обмежень щодо посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, а також необхідність вказувати аналоги та/або еквіваленти у разі таких посилань, Порядок не містить. Однак замовникам слід ураховувати, що публічні закупівлі, у тому числі закупівлі через електронний каталог, мають здійснюватися з дотриманням принципів, визначених статтею 5 Закону, зокрема таких, як добросовісна конкуренція серед учасників, максимальна економія та ефективність, відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель, недискримінація учасників, запобігання корупційним діям і зловживанням.

Джерело: Лист Міністерства економіки України від 08.10.2021 № 3304-04/49219-06

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Суму за договором про закупівлю електроенергії вичерпали, а кіловати ще є: як діяти

Замовник вичерпав суму за договором про закупівлю електроенергії, але на залишку залишилися кіловати. Із 1 жовтня замовнику потрібно укласти новий договір, щоб встигнути приєднатися до нового постачальника. Як бути із старим договором після розрахунку за вересень? Чи потрібно укладати додаткову угоду на зменшення обсягу?
68

Закупівля постачання теплової енергії

Як правильно організувати закупівлю теплової енергії? За яким кодом ДК її закуповувати? Чи зобов’язаний замовник укладати саме типовий договір про закупівлю теплоенергії? Чи правомірно вносити зміни до такого договору? Ключові аспекти, які повинен знати замовник під час підготовки та підписання договору про закупівлю теплової енергії за державні кошти — у статті
4783

Закупівля у монополіста

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
127

Проектно-кошторисна документація (ПКД)

Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально
60302

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді