БЕБ у місті Києві під час моніторингу закупівель виявило тендер на комп’ютерне обладнання вартістю 272,1 млн грн. Оголосила закупівлю банківська установа, основним акціонером якої є держава.
Моніторинг закупівель 2024
Під час проведення аналітичного дослідження фахівці Бюро виявили низку ризиків, пов’язаних із підприємством-переможцем тендеру. Зокрема, компанія не відповідала кваліфікаційним вимогам переможця публічної закупівлі, а також планувала продати обладнання за завищеними цінами.
Аналітики Територіального управління скерували рекомендаційний лист із виявленими ризиками на адресу банківської установи. Завдяки вжитим заходам замовник відхилив пропозицію переможця закупівлі. Таким чином аналітики Територіального управління БЕБ у місті Києві упередили нераціональне використання 272,1 млн грн державних коштів.
Джерело: офіційний сайт БЕБ
Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2024 році, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
Після проведення моніторингу закупівель орган Держаудитслужби (далі — орган ДАС) склав висновок про порушення замовником законодавства, а він з цим не згоден? Тоді замовник має право оскаржити таке рішення. Як та у який строк це можна зробити? На що звернути увагу при підготовці доказової бази?
Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2023 році? Аналіз вимог аудиторів допоможе не допускати порушень, коли складаєте тендерну документацію. А розуміння позиції аудиторів, які проводять моніторинг закупівель, знадобиться, коли виправлятимете помилки на етапі проведення моніторингу та захищатиметеся під час оскарження вимоги Державної аудиторської служби
Інколи буває так, що контрагент не виконує своїх зобов’язань за договором. Та замовник міг би цього уникнути, якби правильно підготував проект договору в тендерній документації. Тобто передбачив у ньому відповідальність сторін, якщо ті порушують умови договору. У такому разі у контрагента не виникнуло б і думки не виконати договір
Неприємних наслідків ревізій багато замовників могли б уникнути, якби керівники та посадові особи установ знали, як поводитися під час інспекційного заходу. Які види ревізій бувають, скільки вони тривають та на що звернути увагу замовникам, щоб вберегтися від шахраїв та недоброчесних перевіряльників?