Учасники у 2021 році подали до АМКУ на 13% більше скарг

Рахункова палата проаналізувала кількість скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, які АМКУ отримав у 2021 році.

☝️ Планування закупівель ➤ Навчання ➤ Сертифікація

Учасники у 2021 році подали до АМКУ на 13% більше скарг

Аналіз засвідчив, що відколи запрацювала Постанова № 292, що «прив’язала» розмір сплати за подання скарги до органу оскарження до очікуваної вартості предмета закупівлі:

  • кількість поданих заяв збільшилася з 11 147 до 12 675, або на 13%;
  • сума надходжень, які надійшли до бюджету за подання скарги, збільшилася з 59,7 до 69,1 млн грн, або на 15,8%.

Учасники переважно оскаржували закупівлі з низькою очікуваною вартістю предмета закупівлі.

Джерело: Звіт Рахункової палати про результати аналізу звіту АМКУ за 2020 рік


Учасники у 2021 році подали до АМКУ на 13% більше скарг
ЯРОСЛАВА ДУБРОВА,консультант з публічних закупівель, Київ
Учасники можуть оскаржити рішення замовника про відміну тендера. Та чи завжди учасник, що скористається таким правом, отримає бажане? За яким алгоритмом діяти замовнику, якщо Колегія АМКУ змусить його скасувати рішення про відміну тендера? Що врахувати під час такого оскарження?

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Суму за договором про закупівлю електроенергії вичерпали, а кіловати ще є: як діяти

Замовник вичерпав суму за договором про закупівлю електроенергії, але на залишку залишилися кіловати. Із 1 жовтня замовнику потрібно укласти новий договір, щоб встигнути приєднатися до нового постачальника. Як бути із старим договором після розрахунку за вересень? Чи потрібно укладати додаткову угоду на зменшення обсягу?
837

Закупівля постачання теплової енергії

Як правильно організувати закупівлю теплової енергії? За яким кодом ДК її закуповувати? Чи зобов’язаний замовник укладати саме типовий договір про закупівлю теплоенергії? Чи правомірно вносити зміни до такого договору? Ключові аспекти, які повинен знати замовник під час підготовки та підписання договору про закупівлю теплової енергії за державні кошти — у статті
4845

Закупівля у монополіста

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
299

Проектно-кошторисна документація (ПКД)

Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально
60563

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді